Przed chełmskim szpitalem zapłonęły znicze

  • 02.11.2020, 09:56
  • oprac. MP
Przed chełmskim szpitalem zapłonęły znicze
Personel medyczny chce w ten sposób upamiętnić zmarłych pacjentów i kolegów oraz zwrócić uwagę na problem źle funkcjonującego systemu opieki zdrowotnej. „Dla pacjentów, którzy zmarli przez niewydolność systemu. Dla naszych kolegów i koleżanek medyków, którzy zginęli z przepracowania. Dla systemu, który właśnie ostatecznie się zawalił" – piszą członkowie Porozumienia Rezydentów.

- Od wielu lat apelujemy do rządu o priorytetowe traktowanie ochrony zdrowia. Przyszła epidemia koronawirusa i ochrona zdrowia, która już wcześniej funkcjonowała na skraju, teraz załamała się całkowicie. Codziennie widzimy, jak nasi pacjenci umierają. Brakuje miejsc w szpitalach, brakuje personelu, brakuje karetek, brakuje organizacji.

Medycy mówią dość! Apelują do rządu o natychmiastowe zajęcie się problemem zapaści w ochronie zdrowia.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe