Włodawa: Otwarcie wystawy w sobiborskim muzeum

  • 29.10.2020, 10:48
  • oprac. MP
Włodawa: Otwarcie wystawy w sobiborskim muzeum http://www.sobibor-memorial.eu/
Dzisiaj w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze została otwarta stała wystawa zatytułowana "SS-Sonderkommando Sobibor. Niemiecki obóz zagłady 1942–1943” przygotowana przez Państwowe Muzeum na Majdanku we współpracy z partnerami zagranicznymi.

Mówi Katarzyna Boraca, rzecznik Muzeum na Majdanku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Centralną część przestrzeni ekspozycyjnej stanowi dwudziestopięciometrowa gablota. Za szybą, w jej mlecznobiałym wnętrzu przywodzącym na myśl laboratorium, zgromadzono ponad 700 obiektów. Ważnym elementem wystawy jest makieta, będąca efektem mozolnej pracy historyków i archeologów, która możliwie najwierniej odtwarza topografię obozu, dając poczucie namacalnego obcowania z przeszłością.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe