Chełm: Koronawirus nie odpuszcza, ogniska również wśród policjantów

  • 26.10.2020, 10:13
  • oprac. MP
Chełm: Koronawirus nie odpuszcza, ogniska również wśród policjantów
178 osób z Chełma choruje obecnie na covid-19. W weekend diagnozę usłyszało 25 chełmian. Zachorowało też 21 osób z powiatu chełmskiego.

Zarażonych koronawirusem przybywa też we Włodawie i powiecie włodawskim, gdzie - jak podaje sanepid - jest 195 aktywnych przypadków covid-19. W weekend o chorobie dowiedziało się aż 46 osób. Na całej  Lubelszczyźnie choruje już prawie 5800 osób. Tylko w ciągu minionej doby przybyło 700-miuset pacjentów. W kraju zdiagnozowano ponad 11 700.

Na terenie województwa lubelskiego są już 132 aktywne ogniska covid-19, z czego 74 - w fazie rozwojowej. Nowe ognisko pojawiło się m.in. na Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie. Koronawirusa potwierdzono u 4 funkcjonariuszy, na kwarantannę trafiło 16 osób, 3 są pod nadzorem sanepidu.

Najwięcej ognisk, bo aż 43, jest w Lublinie, większość to ogniska aktywne. Dotyczą głównie szpitali: Jana Bożego, szpitali klinicznych, dziecięcego i Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
Zarażonych koronawirusem jest prawie 5 800 mieszkańców Lubelszczyzny. kwarantanną objęto ponad 18 600 osób.
 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chełmianin N
Chełmianin N 26.10.2020, 13:21
Radio Bon Ton jest TUBĄ dla LUBELSZCZYZNY!!
xyz
xyz 27.10.2020, 18:17
Znów jesteś cudaku?
Córka
Córka 26.10.2020, 11:02
A dziewice się że jest tylu chorych? Mój tato od czwartku czeka na wynik testu. Zadzwonił dziś do sanepidu a tam powiedzieli mu że nawet jeszcze z soru nie wyszedł (test)nie trafił do badania. Jak zapytal co ma robic usłyszał, że wszystko zależy od niego. Nie ma kwarantanny więc może robić i chodzić wszędzie z tego wynika. Więc nasze społeczeństwo jak widać przynajmniej większość robi co chce i rozsiewa, bo może. Naszczescie tato ma poukładane w głowie i razem z mamą siedzą w domu i czekają, tylko to im pozostało. Dramat! Tylko jeszcze jedno pytanie nasuwa się na myśl co po takich kilkudniowych próbkach może wyjść. Czy ten test będzie wiarygodny ?

Pozostałe