Przybywa izolatoriów na Lubelszczyźnie

  • 22.10.2020, 12:02 (aktualizacja 22.10.2020, 12:16)
  • ---
Przybywa izolatoriów na Lubelszczyźnie
Prawie 17 500 mieszkańców województwa lubelskiego przebywa obecnie na kwarantannie. Tylko w ciągu ostatniej doby bezwzględny zakaz wychodzenia z domu dostało ponad 2300 osób. Ci, którzy nie mogą odbywać kwarantanny u siebie, są kierowani do izolatoriów. Decyzją wojewody ich liczba została zwiększona do pięciu.

Izolatoria znajdują się w hotelu Huzar w Lublinie i Delfin w Białej Podlaskiej, a także w Tomaszowie Lubelskim, Łukowie i Okunince nad jeziorem Białym. To miejsca, gdzie obecnie jest najwięcej ognisk covid-19 i najwięcej zakażonych. 

Izolatorium w Okunince może pomieścić maksymalnie 50 osób, które mogą liczyć na opiekę lekarską i pielęgniarską. Trafiają tam osoby z lekkimi objawami lub te, które przechodzą zakażenie koronawirusem bezobjawowo. 
 

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe