Poszukiwane osocze od ozdrowieńców

  • 21.10.2020, 11:58 (aktualizacja 21.10.2020, 12:24)
  • oprac. MP
Poszukiwane osocze od ozdrowieńców
Osocze ozdrowieńców pilnie potrzebne - apelują lekarze. I proszą osoby, którym udało się pokonać koronawirusa, by zgłaszały się do centrów krwiodawstwa. Tylko w Chełmie jest 26-ciu ozdrowieńców, w powiecie chełmskim - prawie 4 razy tyle.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił kierownik chełmskiego centrum krwiodawstwa Tomasz Jankowski.

Ci, którzy chcieliby oddać osocze proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z placówką. Możecie dzwonić na numer 530 770 997 lub stacjonarny 82 565 56 51. W całym województwie z covid-19 wygrało już ponad 3800 osób, tylko minionej doby przybyło 264 ozdrowieńców.

Ponadto, wczoraj (20 października) ruszyła dziewiąta edycja zainicjowanej przez Straż Graniczną akcji honorowego dawstwa krwi "Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Celem akcji, która w tym roku potrwa do 20 grudnia, jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę krwi, której tak bardzo brakuje, szczególnie w czasie pandemii. Krwiodawcy spoza służb mundurowych, którzy chcą przyłączyć się do akcji, mogą na hasło "Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” oddać krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz oddziałach terenowych RCKiK w całym kraju.

W ciągu 8 lat akcji około 25 000 mundurowych krwiodawców, młodzież szkolna i akademicka, urzędnicy państwowi, członkowie Organizacji Społeczno - Wychowawczej Strzelec, a także przedstawiciele lokalnych społeczności oddali 11 550 litrów krwi i jej składników.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe