Sukcesy chełmian na 59. Zawodach Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety-2020" w Bydgoszczy

  • 16.10.2020, 10:49
  • DSO
Sukcesy chełmian na 59. Zawodach Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety-2020"…
W tym tygodniu w Bydgoszczy odbył się finał centralny 59. Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety-2020'.

W dniach 12-14 października 2020 roku w Bydgoszczy odbył się finał centralny 59. Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety-2020".

Województwo lubelskie w kategorii dziewcząt reprezentowała drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Wł. Andersa w Chełmie. Reprezentacja szkoły w składzie: Magdalena Błażejewska, Martyna Daszuk i Emilia Sadowska wywalczyła V miejsce. Magda jest tegoroczną absolwentką klasy technikum realizującej program Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, natomiast Martyna i Emilia- uczennice klasy III dt- są w trakcie realizacji tego programu. Jednocześnie warto podkreślić, że Emilia i Martyna są żołnierzami WOT. Jest to dla nich niewątpliwy sukces, biorąc pod uwagę fakt, że startowały po raz pierwszy w zawodach strzeleckich tak wysokiej rangi. Strzelectwo sportowe jest dla nich pasją. Opiekunem drużyny był Arkadiusz Myszura - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

Wyjazd drużyny na zawody był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Chełm oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.  

W trakcie 59. Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”, które odbywały się w dn. 12 – 14 października w Bydgoszczy, zespół tworzony przez Miłosza Drozdę z kl. III f, Grzegorza Kryszczuka z kl. II fg oraz Kacpra Pofelskiego z kl. III a wywalczył II miejsce w strzelaniu z karabinu leżąc (60 strzałów). Indywidualnie Miłosz Drozda zajął I miejsce, a Kacper Pofelski – III miejsce. Nasi zawodnicy na co dzień trenują pod okiem p. Jana Dąbskiego w Międzyszkolnym Klubie Sportowym „Dragon” w Chełmie. Drużyną w czasie zawodów w Bydgoszczy opiekował się p. Jarosław Betiuk.

Jak powiedział trener zawodników pan Jan Dąbski zwycięstwo Miłosza Drozdy to największy sukces zawodnika z chełmskiego klubu w zawodach strzeleckich o ,,Srebrne muszkiety’’.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe