Funkcjonariusze NOSG uratowali nielegalnego migranta

  • 16.10.2020, 10:45
  • DSO
Funkcjonariusze NOSG uratowali nielegalnego migranta
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli i uratowali nielegalnego migranta, który przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski wpław przez rzekę Bug.

W nocy z 13 na 14 października br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Horodle, podczas prowadzonych działań  związanych z ochroną granicy państwowej, odnaleźli 27-letniego obywatela Syrii. Mężczyzna przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski, przepływając rzekę graniczną Bug. Był to dla niego na tyle duży wysiłek, iż nie kontynuował już dalej swej wędrówki, tylko wdrapał się na wystający z rzeki konar drzewa i tam pozostał. Z uwagi na panujące nocą niskie temperatury, priorytetem dla funkcjonariuszy SG było sprawne i szybkie uratowanie nielegalnego migranta. Z pomocą łodzi patrolowej, funkcjonariusze przetransportowali mężczyznę na suchy ląd. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy, migrant został poddany badaniu na obecność SARS-CoV-2 i przewieziony do pomieszczeń służbowych SG.

Sprawna akcja Straży Granicznej i przewiezienie mężczyzny do ciepłych pomieszczeń prawdopodobnie uratowały mu życie. Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, mężczyznę w dniu wczorajszym przekazano na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, służbom granicznym Ukrainy.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe