ZUS: od dziś firmy mogą składać wnioski o wsparcie z "tarczy turystycznej"

  • 15.10.2020, 11:48
  • DSO
ZUS: od dziś firmy mogą składać wnioski o wsparcie z "tarczy turystycznej"
Od dziś (15 października) można składać w ZUS wnioski o wsparcie z branżowej tarczy antykryzysowej. Przedsiębiorcy z branż: turystycznej, estradowej i wystawienniczej uzyskali prawo do zwolnienia ze składek za lipiec-wrzesień i do dodatkowych świadczeń postojowych.

Pierwsze rozwiązanie to zwolnienie ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień tego roku dla firm, które powstały przed 30 czerwca. Trzeba też wykazać spadek przychodów o co najmniej 75 proc. w porównaniu do sytuacji sprzed roku. Wnioski o umorzenie składek – także opłaconych – można składać do końca listopada. A do końca października jest czas na przekazanie dokumentów rozliczeniowych do ZUS. 

Agenci turystyczni i przewodnicy turystyczni uzyskali teraz prawo do świadczenia postojowego w wysokości 2080 zł. Mogą je otrzymać do trzech razy.

Branżowa tarcza przewiduje również dodatkowe świadczenie postojowe dla przedsiębiorców, którzy prowadzą przewóz wycieczkowy i turystyczny, występują w przedstawieniach lub je wystawiają oraz tych, którzy prowadzą pokoje zagadek, domy strachu, dyskoteki, salony gier elektronicznych, plaże, czy jarmarki. Mogą otrzymać dodatkowe postojowe, jeśli co najmniej raz skorzystali z dotychczasowego postojowego. Warunkiem jest też spadek przychodu o co najmniej 75 procent.

Szacuje się, że w województwie lubelskim ze wsparcia branżowej tarczy antykryzysowej w ZUS może skorzystać ok. 3,6 tys. przedsiębiorców. Wnioski należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Więcej informacji na www.zus.pl.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe