Chełm: Ruszają przetargi na remonty kolejnych ulic w mieście

  • 15.10.2020, 11:18
  • DSO
Chełm: Ruszają przetargi na remonty kolejnych ulic w mieście
Miasto Chełm ogłosiło przetargi na remont ulic: Lwowskiej i Hutniczej oraz opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej ul. Włodawskiej i ul. Zawadówka.

W przypadku ulicy Lwowskiej chodzi o czwarty już etap trwającej od dawna przebudowy. Tym razem prace obejmą zmianę konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów. Drogowcy zajmą odcinek o długości 435 metrów - od granicy miasta w kierunku centrum.

Inwestycja jest współfinansowana z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Miasto czeka na oferty wykonawców do 30 października. Termin zakończenia prac zaplanowano na początek grudnia.

Nowej nawierzchni i chodników doczeka się też ul. Hutnicza - na odcinku o długości prawie 200 metrów - od skrzyżowania przed nieruchomością PKS-u do wybudowanej przed dwoma laty drogi prowadzącej do strefy przemysłowej.

Oferty realizacji tej inwestycji można składać do do 29 października. Ulica ma zostać wyremontowana do 30 czerwca 2021 roku. 

Z kolei do piątku 16 października można zgłaszać oferty na "Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na „Remont drogi wojewódzkiej nr 812 – ul. Włodawskiej i ul. Zawadówka w Chełmie”.

Projekt ma uwzględniać drogi jednojezdniowe, dwukierunkowe, ciągi piesze i wydzielone trasy rowerowe, oświetlenie pasów drogowych, budowę kanalizacji deszczowej, a także rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na jego wykonanie wykonawca będzie miał 80 dni od podpisania umowy.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pisowcy
pisowcy 19.10.2020, 12:36
kiedy remont obwodnicy Chełma, ulicy Metalowej ???
Krys.
Krys. 15.10.2020, 16:15
Dlaczego nie ma nowej nawierzchni drogi w Chełmie na ul. Hrubieszowskiej za lasem borek ? Na odcinku od Domu weselnego do krzyżówek z Józefinem ?

Pozostałe