Chełm: W chełmskim szpitalu choruje coraz więcej personelu medycznego

  • 15.10.2020, 10:51
  • DSO
Chełm: W chełmskim szpitalu choruje coraz więcej personelu medycznego
Od początku stanu pandemii wojewoda lubelski wydał 16 skierowań do pracy dla personelu medycznego przy zwalczaniu epidemii covid-19. Takich skierowań będzie więcej, bo zakażonych koronawirusem przybywa.

W Chełmie jest 5 aktywnych ognisk covid-19, z czego aż 3 w chełmskich szpitalu. Zakażenie koronawirusem potwierdzono już u kilkunastu pielęgniarek oraz lekarzy m.in. z oddziału kardiologii oraz oddziału wewnętrznego, gdzie dostawianie są łóżka dla chorych na Covid-19. Choruje też personel medyczny innych oddziałów. 

Mówi z-ca dyrektora szpitala Lech Litwin.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chorują medycy, codziennie przybywa też zakażonych koronawirusem pacjentów. Dlatego szpital poszukuje lekarzy i pielęgniarek do opieki nad chorymi na covid-19. Ogłoszenie już w ubiegłym tygodniu pojawiło się na stronie internetowej placówki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Według danych lubelskiego sanepidu od początku epidemii do zakażonych zostało ponad 120 pracowników ochrony zdrowia. Ponad 40 z nich stanowią lekarze, ponad 80 - pielęgniarki, a 5 to ratownicy medyczni. 
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 18.10.2020, 12:38
Jeżeli pozwala się na pracę lekarzowi w pogotowiu i jednocześnie na oddziale szpitalnym to tylko krok do tego co jest w tej chwili w szpitalu.
sssss
sssss 15.10.2020, 11:55
Czy Jakub Banaszek zdrowy? W ubiegły czwartek lub piątek wpadł, jak zwykły szary obywatel do szpitala, poprosił o wykonanie testu. Martwię się o Jakuba, tyle robi dla miasta mojego kochanego, żal byłby wielki gdyby zachorował. Co by wtedy było z nami biednymi owieczkami.
Tutejszy
Tutejszy 15.10.2020, 16:40
Wazelina...tfu!!!
Ale z Ciebie szyderca.

Pozostałe