Chełm: Oszczędzanie na śmieciach. Mieszkańcy nie deklarują zgodnie z prawdą

  • 09.10.2020, 09:32
  • DSO
Chełm: Oszczędzanie na śmieciach. Mieszkańcy nie deklarują zgodnie z prawdą
Chełm ma jedną z najniższych opłat 'śmieciowych' w Polsce. Niestety część mieszkańców nie docenia tego i składając lub uzupełniając deklaracje odpadowe zaniża liczbę osób w gospodarstwie domowym, by zaoszczędzić niewielką kwotę.

Nadużycie jest na tyle powszechne, że w systemie gospodarki odpadami komunalnymi w naszym mieście jest znacznie mniej mieszkańców niż w rzeczywistości...

Mówi Damian Zieliński z chełmskiego magistratu

loadingŁaduję odtwarzacz...

Urzędnicy przygotowują się do wprowadzenia specjalnej aplikacji do weryfikacji danych z innymi miejskimi bazami: oświatową, socjalną i ewidencją ludności. Tam, gdzie pojawią się rozbieżności, właściciel nieruchomości zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień.

Apelujemy do mieszkańców, aby dostarczali do Wydziału Gospodarowania Odpadami Komunalnymi (ul. Mickiewicza 32A, tel. 82 565 26 20, 82 26 08, 82 564 36 95) deklaracje zawierające prawdziwe dane. Natomiast mieszkańcy Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych proszeni są o składanie aktualnych oświadczeń o liczbie domowników do zarządców swoich nieruchomości.

Przypominamy też, że straż miejska otrzymała uprawnienia związane z kontrolowaniem i nakładaniem grzywien za wykroczenia związane z „deklaracją śmieciową” i na ich podstawie weryfikuje już deklaracje składane przez przedsiębiorców - przypominają urzędnicy

Właściciel nieruchomości jest zobowiązany złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na danej nieruchomości odpadów komunalnych. 

Mieszkańcy Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych proszeni są o składanie aktualnych oświadczeń o liczbie domowników do zarządców swoich nieruchomości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami od 1 stycznia bieżącego roku istnieje obowiązek segregacji odpadów i co ważne - jest to obowiązek a nie wybór - podkreśla Urząd Miasta
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe