Chełm: Szpital szuka lekarzy i pielęgniarek do pracy z chorymi na Covid-19

  • 08.10.2020, 09:14
  • DSO
Chełm: Szpital szuka lekarzy i pielęgniarek do pracy z chorymi na Covid-19
Szpital w Chełmie poszukuje lekarzy i pielęgniarek do pracy z pacjentami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub chorymi na Covid-19.

Od kilku tygodni takich pacjentów szybko przybywa. na tyle szybko, że placówka musiała zwiększyć liczbę łóżek zakaźnych. Od października jest ich 69. Na razie do pracy z zakażonymi oddelegowani zostali lekarze z oddziału pulmonologii, który ograniczył swoją działalność. 

Jeśli chętni się nie znajdą, a chorych będzie coraz więcej, dyrekcja szpitala może poprosić wojewodę o wsparcie w ramach tzw. nakazów pracy. 

Od początku epidemii wojewoda lubelski wydał 13 decyzji dotyczących skierowania lekarza do pracy przy zwalczaniu koronawirusa. W październiku takie wnioski złożyły szpitale w Łukowie i Neuropsychiatryczny w Lublinie. 
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 08.10.2020, 22:04
A co gruźlica i inne choroby płuc są mniej ważne i mniej groźne niż ta pandemia strachu?

Pozostałe