Krasnystaw: Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym

  • 08.10.2020, 08:31
  • DSO
Krasnystaw: Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym
Do zderzenia osobówki z ciągnikiem rolniczym doszło we wtorek w miejscowości Zakręcie. Policjanci ustalili, że przyczyną kolizji było nieprawidłowe wyprzedzanie przez kierującego toyotą. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

We wtorek 6 października, po godzinie 12, krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Zakręcie z udziałem osobówki i ciągnika rolniczego. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że kierujący samochodem marki Toyota, 45-latek z Puław nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru i rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego, którego kierujący, 25-letni mieszkaniec gminy Rejowiec wykonywał już manewr skrętu w lewo.  Doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście żaden z uczestników tej kolizji nie doznał obrażeń. Kierowca Toyoty został ukarany mandatem karnym.

Policjanci przypominają, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru na drodze zachować szczególną ostrożność i upewnić się, czy będzie to bezpieczne. Pamiętajmy, że zgodnie z punktem 1 artykuł 24 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o Ruchu Drogowym:

Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

- ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;

- kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;

- kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miki
miki 11.10.2020, 22:50
ja bym nie przyjął mandatu w takiej sytuacji

Pozostałe