Wojewoda Lech Sprawka i marszałek Jarosław Stawiarski trafili na kwarantannę

  • 06.10.2020, 09:57
  • DSO
Wojewoda Lech Sprawka i marszałek Jarosław Stawiarski trafili na kwarantannę
W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, po kontakcie z Przemysławem Czarnkiem, na kwarantannę trafił zarówno wojewoda lubelski, jak i marszałek województwa lubelskiego.

W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, na kwarantannę trafił wojewoda lubelski Lech Sprawka. To dlatego, że w minioną sobotę spotkał się z przyszłym Ministrem Edukacji Przemysławem Czarnkiem. A ten, co potwierdziły badania laboratoryjne, ma koronawirusa. 

Wojewoda lubelski będzie przebywał na kwarantannie przez 10 dni. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Wojewoda lubelski będzie wykonywał swoje obowiązki w oparciu o pracę zdalną, natomiast na czas trwania kwarantanny, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie będzie go zastępował wicewojewoda lubelski Pan Robert Gmitruczuk.

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie jest dobrze przygotowany do dalszego, sprawnego funkcjonowania. Na bieżąco zapadają też decyzje i ustalenia służące usprawnieniu zadań związanych z szeroko pojętym systemem opieki nad pacjentami z COVID-19 w województwie lubelskim.

Na kwarantannę wysłany został także marszałek województwa lubelskiego:

W związku z wiadomością o potwierdzonym przypadku koronawirusa u posła Przemysława Czarnka, z którym Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski spotkał się w sobotę 3 października w Lublinie, marszałek do końca tego tygodnia będzie przebywał na kwarantannie, po której podda się wykonaniu testu na obecność wirusa.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe