Przybywa stref z dodatkowymi obostrzeniami

  • 02.10.2020, 10:51 (aktualizacja 02.10.2020, 10:56)
  • oprac. MP
Przybywa stref z dodatkowymi obostrzeniami
Dwa powiaty z województwa lubelskiego zostaną jutro objęte dodatkowymi obostrzeniami - to ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Na listę zagrożonych, czyli do strefy niebieskiej, trafił powiat włodawski, gdzie w środę diagnozę covid-19 usłyszało aż 9 osób.

Ognisko koronawirusa jest m.in. w samej Włodawie. Chorują pracownicy szkoły podstawowej nr 3. Szkoła została zamknięta, a lekcje prowadzone są zdalnie. Mówi burmistrz miasta Wiesław Muszyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej zakażeń jest w powiecie janowskim, który znalazł się w strefie żółtej i w powiecie łęczyńskim, który od  jutra jest w strefie czerwonej. Obecnie z koronawirusem zmagają się tam 84 osoby na 57 tys. mieszkańców. Chorują m.in. górnicy z kopalni Bogdanka. 

W tych dwóch strefach zostaje ograniczona liczba gości weselnych, w żółtej - do 75 osób, w czerwonej - do 50. Dodatkowo, w strefie czerwonej - bary i restauracje będą działać tylko do godziny 22:00. Zarówno w powiecie janowskim, jak i w łęczyńskim trzeba będzie zasłaniać nos i usta także na świeżym powietrzu.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe