Chełm: Park Miejski i Plac Łuczkowskiego do rewitalizacji

  • 01.10.2020, 13:24 (aktualizacja 01.10.2020, 13:34)
  • Źródło: Facebook Miasto Chełm
Chełm: Park Miejski i Plac Łuczkowskiego do rewitalizacji Facebook Miasto Chełm
Miasto Chełm otrzymało dofinansowanie projektu pn. "Rewitalizacja Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie", który zakłada rewitalizację miejskiej starówki oraz Parku Miejskiego.

Całość przedsięwzięcia opiewa na ponad 16 mln zł. Kwota dotacji, o którą wnioskował magistrat, wynosi prawie 12 mln zł

- Zakres rzeczowy projektu zakłada m.in. objęcie remontem nawierzchni całej powierzchni placu, nasadzenia nowych drzew i roślin, montaż małej architektury, remont studni czy utworzenie lodowiska w sezonie zimowym. W ramach rewitalizacji wymienione zostanie również oświetlenie na placu, przebudowany zostanie także budynek wyjścia z podziemi, który jednocześnie stanie się miejscem integracji międzypokoleniowej, tzw. "Senior Cafe" - informują urzędnicy na Facebooku.

W ramach tego samego zadania zrealizowana zostanie również rewitalizacja Parku Miejskiego przy ul. Lubelskiej. W tym przypadku zakres prac obejmuje m.in. przebudowę ścieżek parkowych oraz ciągów pieszo-rowerowych, wyremontowanie schodów z podjazdami dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wykonanie nowych nasadzeń, wymianę oświetlenia czy przebudowę placu zabaw.

Źródło: Facebook Miasto Chełm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 02.10.2020, 18:05
Nasadzeń drzew nie będzie, bo są podziemia. Chyba, że do donic.

Pozostałe