Kolejne przypadki zakażeń na Lubelszczyźnie

  • 28.09.2020, 08:55 (aktualizacja 28.09.2020, 09:27)
  • oprac. MP
Kolejne przypadki zakażeń na Lubelszczyźnie
Od początku pandemii na Lubelszczyźnie zarażenie koronawirusem potwierdzono u prawie 2 i pół tysiąca osób. Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował wczoraj o 77 nowych przypadkach.

Nowo zdiagnozowani to: 28 osób  z Lublina i pow. lubelskiego, 7 z łęczyńskiego, 8 z janowskiego, 8 z puławskiego, 5 ze świdnickiego, 5 z zamojskiego, 4 z bialskiego, 2 z ryckiego, 2 z kraśnickiego i po 1 z parczewskiego lubartowskiego oraz opolskiego. Na kwarantannie w naszym województwie przebywa ponad 6 500 osób, odnotowano 1838 ozdrowieńców i zarejestrowano 38 zgonów. Aktualnie 163 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem i 145 objętych nadzorem epidemiologicznym.

W regionie  w dalszym ciągu zarażają się mieszkańcy Lublina i powiatu lubelskiego oraz Zamojszczyzny. Chorują też mieszkańcy powiatu łęczyńskiego, gdzie aktywne ognisko koronawirusa jest m.in. w kopalni węgla Bogdanka i tamtejszym sanepidzie.
 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe