Oszustwa na covid-19 - naciągacze podają się za personel medyczny

  • 22.09.2020, 09:10
  • oprac. MP
Oszustwa na covid-19 - naciągacze podają się za personel medyczny
W ostatnim czasie policja otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących telefonów od osób podających się za przedstawicieli służby zdrowia. Dzwoniący wypytują o dane osobowe, które - jak twierdzą - są im niezbędne w związku z epidemią covid-19.

Namawiają przede wszystkim starsze osoby, zapewniając m.in. że dzięki tym danym mają większą szansę na szczepionkę. Tymczasem, takie dane to najszybsza droga do utraty pieniędzy z konta bankowego czy wzięcia kredytu. Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów, przypomina ostrożności:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oszuści obierają coraz to nowe metody, żeby wyłudzić od nas dane, a następnie pieniądze. Pamiętajmy, aby każdą osobę dzwoniącą lub osobiście podającą się za przedstawiciela ważnej instytucji dokładnie weryfikować. Policja przypomina również, że żadne służby nigdy nie pobierają pieniędzy podczas prowadzenia jakichkolwiek działań.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe