Chełm: Składał 14-latkowi seksualną propozycję, został zatrzymany

  • 17.09.2020, 11:48
  • oprac. MP
Chełm: Składał 14-latkowi seksualną propozycję, został zatrzymany
W ręce kryminalnych z chełmskiej komendy wpadł 41-latek, który przez internet składał propozycję seksualną 14-latkowi. Do zatrzymania mężczyzny przyczynił się mieszkaniec Chełma, który przekazał informacje w tej sprawie. Teraz zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację, o 41-latku, który za pośrednictwem portalu internetowego nawiązał kontakt z małoletnim. Mężczyzna był przekonany, że korespondencję prowadzi z 14-latkiem. Bardzo szybko złożył mu propozycję seksualną umawiając się na spotkanie.

Zamiast z 14-latkiem, mężczyzna spotkał się z policjantami, którzy zapukali do jego mieszkania. Został zatrzymany i usłyszał już zarzuty, teraz zostanie doprowadzony z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego składanie za pośrednictwem systemów teleinformatycznych małoletniemu poniżej lat 15 propozycji seksualnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stójkowy
stójkowy 17.09.2020, 12:53
To w końcu komu złożył propozycję? Policjantowi czy dziecku ?

Pozostałe