Chełm: Licznik autokaru cofnięty o 130 000 km

  • 12.09.2020, 10:21
  • oprac. MP
Chełm: Licznik autokaru cofnięty o 130 000 km
Policjanci wyjaśniają, w jaki sposób doszło do zmniejszenia wartości licznika przejechanych kilometrów w autobusie marki Autosan. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z wykroczeniem, które popełnił kierowca. Zmiana wskazań drogomierza w pojeździe lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci z posterunku w Siedliszczu zatrzymali w czwartek (10 września) do kontroli drogowej w miejscowości Stołpie autobus marki Autosan, którym kierował 46-latek z gminy Dorohusk. Funkcjonariusze ustalili, że licznik samochodu wskazuje zmniejszony przebieg o blisko 130 tysięcy kilometrów.

W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie, które wyjaśni czy doszło do zmiany wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe