Chełm: Obozy i kolonie pod okiem sanepidu

  • 10.09.2020, 11:44 (aktualizacja 10.09.2020, 11:47)
  • oprac. MP
Chełm: Obozy i kolonie pod okiem sanepidu
Na terenie województwa lubelskiego podczas tegorocznych wakacji - na obozach i koloniach - odpoczywało ponad 18 tys. dzieci i młodzieży, z czego prawie 5 tys. to mali mieszkańcy innych regionów Polski - wynika z raportu przygotowanego przez Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Organizatorzy oferowali wypoczynek na terenie całego kraju, oprócz województw opolskiego i lubuskiego. Pracownicy Kuratorium skontrolowali 136 różnych form wypoczynku. W powiecie chełmskim wakacje można było spędzić na obozie jeździeckim w gospodarstwie agroturystycznym, który pod lupę wzięli pracownicy sanepidu. Mówi Elżbieta Kuryk, szefowa Powiatowej Stacji sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do najczęstszych błędów stwierdzonych podczas kontroli obozów i kolonii dla dzieci należały m.in. brak odpowiedniej dokumentacji, czyli np. zakresu obowiązków wychowawców, regulaminów czy dzienników zajęć. Dwa ośrodki zamknięto.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lidia
Lidia 14.09.2020, 18:54
Córka była na obozie młodzieżowym z butem w górach i tam nie stwierdzono żadnych zaniechań organizacyjnych, wręcz przeciwnie wszystko było jak trzeba, a dzieciaki dobrze się bawiły. Córka nawiązała kontakt z rówieśnikami i ma z nimi kontakt. Wiadomo dzieciaki z różnych części Pl były na tym wyjeździe. Uważam, że nie ma co się zamykać w domu, każdy powinien mieć prawo odpocząć.

Pozostałe