Chełm: Areszty za pobicie i kradzież na deptaku

  • 07.09.2020, 10:20 (aktualizacja 07.09.2020, 10:24)
  • oprac. MP
Chełm: Areszty za pobicie i kradzież na deptaku
Najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym spędzą trzej mężczyźni w wieku od 28 do 32 lat, którzy zaatakowali i pobili jednego z mieszkańców Chełma. Żądali przy tym wydania pieniędzy, których pokrzywdzony nie miał przy sobie. Jeden z nich odpowie dodatkowo za kierowanie gróźb wobec wykonującego czynności policjanta. Usiłowanie rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

W czwartek około godz. 18.00 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu rozboju, do którego doszło na deptaku przy ul. Lwowskiej w Chełmie.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że został zaatakowany i pobity przez trzech mężczyzn, którzy chcieli od niego pieniądze. Pokrzywdzony nie miał przy sobie gotówki, w pewnej chwili uciekł przed napastnikami - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie. - Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali nieopodal miejsca zdarzenia trzech mężczyzn w wieku od 28 do 32 lat, którzy odpowiadali podanemu rysopisowi. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

Następnego dnia zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Najmłodszy odpowie też za kierowanie gróźb wobec prowadzącego czynności policjanta. Sąd Rejonowy w Chełmie orzekł w sobotę wobec wszystkich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tutejszy
Tutejszy 08.09.2020, 17:47
Spoko Policja! Pacyfikowac systematycznie te menty ze środmieścia szlajajace się po Łuczkowskiego i przyległych. To oni powinni się bać wyleźć na miasto, a nie spokojni mieszkańcy, chcący sobie np pospacerować wieczorem.
Marek Biały
Marek Biały 08.09.2020, 07:17
Koszulka Bandyckie Srodmiescie, takich odrazu lac palami po mordach. Naogladali sie Tracza z Plebanii i robia draki na miescie w bialy dzien. Uposledzency umyslowi!!!! Psie gowno w drazetkach, nie zna ojca bo mu matke wydmuchalo 8 wujkow z dzielni...
Antoni
Antoni 07.09.2020, 20:38
Takie działanie Policji bardzo mi się podoba.

Pozostałe