Noc Kultury w Chełmie już w najbliższą sobotę

  • 24.08.2020, 10:24 (aktualizacja 24.08.2020, 21:06)
  • DSO
Noc Kultury w Chełmie już w najbliższą sobotę
29 sierpnia odbędzie się w Chełmie Noc Kultury 2020. W ramach wydarzenia przewidziano moc atrakcji.

Fani muzyki powinni koniecznie zajrzeć do Amfiteatru "Kumowa Dolina", gdzie zagrają Ecletcic Music oraz Andrzej Korycki i Dominika Żukowska z programem "Ballady na dwa serca". Pierwszy koncert zaplanowano na godzinę 19:00, natomiast drugi na 20:30. Dobre brzmienie zapewni również Chełmski Park Wodny. Przed budynkiem Aquaparku o godzinie 18:00 wystąpi Adam Szabat.

Wcześniej, bo od godziny 18:00, na dziedzińcu Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich będzie można obejrzeć występy grup artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury, a już o 18:30 spektakl dla dzieci pt. „Podróż za horyzont” w wykonaniu Teatru Lalek Igraszka z Warszawy.

Swoją ofertę przygotowały również Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie oraz Chełmski Dom Kultury. Książnica zaprasza w swoje gościnne progi już o godzinie 15:00 na warsztaty literacko-plastyczne pn. "Ogród Bajek". O 16:30 rozpocznie się natomiast seansu filmowy dla dzieci. W ramach projekcji wyemitowany zostanie film "Naprzód" w reżyserii Dana Scanlona. Po jego zakończeniu kolejna uczta dla kinomaniaków, czyli "Parasite" w reżyserii Joon-ho Bonga. Początek o godzinie 18:00.

CHDK zaprasza z kolei na godzinę 19:00 na pokaz impro i prezentację graffiti w ramach opisywanej już przez nas akcji Twórcza Brygada Antykryzysowa (link https://www.facebook.com/…/a.1970287036416…/3505557646122040).

Ofertę sportową przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zorganizuje turnieje piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz speedballa. Początek o godzinie 15:00 na kompleksie boisk na osiedlu Słoneczne.

Jako, że Noc Kultury to również zwiedzanie nie może oczywiście zabraknąć wizyt w Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza oraz Chełmskich Podziemiach Kredowych. Do Muzeum będzie można wybrać się w godzinach 18:00-24:00. Z kolei Duch Bieluch zaprasza mieszkańców do odwiedzin w godzinach 20:00-23:00. Wejściówki na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Kredy odbierzecie w budynku Podziemi od poniedziałku 24 sierpnia.

Pozwiedzać Chełm z przewodnikiem będziecie mogli z Oddziałem PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie. Wystarczy, że o godzinie 20:00 stawicie się pod Kinem Zorza.

Na pl. Łuczkowskiego obejrzycie natomiast wystawę plenerową „Dawny Rynek. Ratusz staromiejski i kamienica starosty Wojciecha Węglińskiego“, a o godzinie 20:30 Fireshow w wykonaniu Teatru Hesperydy z Klubu Wojskowego w Chełmie.

Urząd Miasta przypomina o zasadach dotyczących reżimu sanitarnego, czyli obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dystansie społecznym.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe