Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama kebab
Reklama

Krasnystaw: Zgłosił blokadę na drodze - został zatrzymany za kierowanie pod wpływem

Policjanci z krasnostawskiej komendy zatrzymali 65-latka podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna zgłosił, że na jednej z ulic miasta pojazd ciężarowy utrudnia mu przejazd. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że zgłaszający miał prawie promil alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat.
Krasnystaw: Zgłosił blokadę na drodze - został zatrzymany za kierowanie pod wpływem

W środę (12 sierpnia) późnym popołudniem dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta pojazd ciężarowy, który czeka na załadunek zboża, blokuje przejazd dla kierującego samochodem osobowym.

- Mundurowi na miejscu zdarzenia podczas wykonywanych czynności wyczuli od zgłaszającego interwencję woń alkoholu. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem, 65 – latek z Krasnegostawu, który kierował mazdą, miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie pobrano także krew do dalszych badań - mówi Jolanta Babicz, rzecznik KPP w Krasnymstawie.

Teraz 65-latek będzie tłumaczył się przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
test