Kolejne zakażenia w regionie, ale przybywa również ozdrowieńców

  • 06.08.2020, 10:25
  • oprac. MP
Kolejne zakażenia w regionie, ale przybywa również ozdrowieńców
280 osób z Lubelszczyzny choruje obecnie na covid-19. To tzw. aktywne przypadki. Najwięcej zakażonych, bo 110 osób, jest w powiecie bialskim, gdzie są aż 4 ogniska koronawirusa. Kolejnych 20-stu chorych pochodzi z Białej Podlaskiej. 28 zakażonych osób to mieszkańcy Lublina, 20 - powiatu hrubieszowskiego, 30 - opolskiego. Sporo chorych - 14 osób - zdiagnozowano też w powiecie łukowskim, 13 - w puławskim.

W Chełmie potwierdzonych przypadków covid-19 nie ma, ale zachorowało 4 mieszkańców powiatu chełmskiego. Mieszkańców okolicy zapytaliśmy, czy boją się koronawirusa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecnie w szpitalach na Lubelszczyźnie ze zdiagnozowanym covid-19 albo podejrzeniem koronawirusa przebywa 110 osób, ponad 20 trafiło na oddziały zakaźne minionej doby.

Przybywa potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, ale są też kolejni ozdrowieńcy. To pacjenci, którzy nie mają już objawów COVID-19. W województwie lubelskim jest już 735 takich osób. Większość przechodziła chorobę łagodnie. Koronawirusa pokonało m.in. 13-cioro mieszkańców Chełma i 26 osób z powiatu chełmskiego. W powiecie włodawskim wyzdrowiało 7 osób, w krasnostawskim - 10. Najwięcej ozdrowieńców - bo aż 118 osób - to lublinianie.

Przypominamy, że tzw. ozdrowieniec, to nie to samo co "wyleczony". Ozdrowieniec to osoba, u której ustąpiły objawy zakażenia koronawirusem, ale ze względu na specyfikę choroby powinna zachować zasady reżimu sanitarnego przez 7 dni.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elwira
Elwira 19.08.2020, 07:27
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
Obywatel
Obywatel 13.08.2020, 22:24
Skończcie siać dezinformację..
Chełmianin N
Chełmianin N 09.08.2020, 12:40
Publicysta pytany o to, jaka wagę mają słowa Gajosa, przypomniał, że „przed laty Artur Żmijewski, który grał w serialu chirurga był zatrzymywany przez ludzi na ulicy, żeby doradził im w sprawie ich problemów medycznych”. Część ludzi niestety utożsamia aktora z rolą, część uznaje, że skoro aktor na ekranie gra intelektualistę, to jest nim w istocie. Tymczasem rzadko wizerunek sceniczny ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ktoś może być genialnym aktorem i wypowiadać się bez sensu w sprawach politycznych — podkreślił Rafał Ziemkiewicz.
anty n
anty n 09.08.2020, 17:19
Nastepny troll - podszywacz.
Denny przykład dla łatwowiernych widzow tvpis. Gajosowi to możecie "naskoczyć". Wybitny aktor jak np Gajos będzie itelektualistą, bo by takowego nigdy nie potrafił mistrzowsko zagrać, ćwoku od propagandy. "Aktor - dyktafon" na scenie nikomu nie jest potrzebny.
Chełmianin N
Chełmianin N 06.08.2020, 12:03
Radio Bon Ton jest TUBĄ dla Lubelszczyzny!! Nigdy i przenigdy taka kraina w historii Polski nie istniała!!
anty n
anty n 09.08.2020, 05:24
Ot się znalazł ekspert od siedmiu boleści.

Pozostałe