Włodawa: Policjant reanimował nieprzytomnego 77-latka

  • 06.08.2020, 08:37
  • oprac. MP
Włodawa: Policjant reanimował nieprzytomnego 77-latka
Dzięki szybkiemu działaniu policjantów została udzielona pomoc przedmedyczna 77-latkowi z gminy Stary Brus. Sierż. szt. Tomasz Podgórniak z OPP w Lublinie przez kilka minut prowadził resuscytację nieprzytomnego mężczyzny. To kolejny raz, kiedy policjanci pomogli uratować ludzkie życie.

We wtorek (4 sierpnia) około godz. 19:30 włodawski dyżurny otrzymał informację o tym, ze 77-latek z gminy Stary Brus potrzebuje pomocy.

- Ze zgłoszenia wynikało, że prawdopodobnie jest nieprzytomny i przebywa sam w domu. Policjanci natychmiast zostali skierowani na miejsce, gdzie zastali nieprzytomnego mężczyznę leżącego na podłodze. Widząc to sierż. szt. Tomasz Podgórniak z Odziału Prewencji Policji w Lublinie podjął resuscytację krążeniowo-oddechową trwająca kilka minut. Na szczęście mężczyzna odzyskał przytomność - mówi Elwira Tadyniewicz, rzecznik KPP we Włodawie.

Jak się okazało wcześniej spożywał alkohol. Mieszkaniec gminy Stary Brus trafił do szpitala na obserwację. To kolejny przykład kiedy policjanci udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej pomogli uratować ludzkie życie.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe