Włodawa: Prace nad Muzeum w Sobiborze dobiegają końca

  • 05.08.2020, 13:03
  • oprac. MP
Włodawa: Prace nad Muzeum w Sobiborze dobiegają końca
Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze szykuje się do wielkiego otwarcia. Teren byłego niemieckiego obozu zagłady był zamknięty dla zwiedzających przez prawie dwa lata. Dziś stoi tam duży nowoczesny budynek muzealny.

Wewnątrz znajdzie się wystawa stała z eksponatami, znalezionymi podczas prac archeologicznych prowadzonych w Sobiborze na przestrzeni kilkunastu lat.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówiła Katarzyna Boraca z Państwowego Muzeum na Majdanku, które administruje placówką w Sobiborze. Pieniądze na na sfinansowanie stałej wystawy - milion euro - przekazał rząd niemiecki.

Obiekt jest jeszcze nieczynny, ale odwiedzający Pojezierze Łęczyńsko - Włodawskie turyści mogą już wejść na teren byłego niemieckiego obozu zagłady. Czeka na nich m.in. wystawa plenerowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Otwarcie muzeum miejsca pamięci zaplanowano na czwarty kwartał tego roku.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe