Region: 640 nowych zakażeń w kraju - 25 osób na Lubelszczyźnie

  • 05.08.2020, 12:50
  • oprac. MP
Region: 640 nowych zakażeń w kraju - 25 osób na Lubelszczyźnie
1045 osób - tylu mieszkańców Lubelszczyzny - od początku pandemii - zaraziło się koronawirusem. Dziś covid-19 potwierdzono u 25 kolejnych osób.

Większość to mieszkańcy powiatów bialskiego i hrubieszowskiego. Wśród chorych jest aż 6 osób z Białej Podlaskiej, 4 z Lublina, a także mieszkanka powiatu kraśnickiego oraz pacjenci z Zamojszczyzny, powiatu lubelskiego i puławskiego. Większość miała styczność z tzw. przypadkiem potwierdzonym. Nośmy maseczki - apelują specjaliści:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówi dyrektor miejskich przychodni w Chełmie Mariusz Żabiński. W Tomaszowie Lubelskim zmarł dziś kolejny pacjent zakażony koronawirusem. To 95-cioletnia kobieta z województw podkarpackiego. W całym kraju zmarło kolejnych 18 osób. Diagnozę usłyszało dziś 640.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chełmianin N
Chełmianin N 12.08.2020, 13:59
Wikipedyści!! My wiemy do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego, a szczególnie mediów by tego nie robiły!!! J. David 2011/CET/
Chełmianin N
Chełmianin N 12.08.2020, 09:06
A co powiesz na to!!! Pismo AP 712 - 1102/05/ Jmo z dnia 31.08.2005 roku..Zatem używanie nazwy Ziemia Lubelska - Lubelszczyzna/ czy innych/ na określenia województwa lubelskiego jest nieuprawnione..Dorota Żebrowska.. Od dawien dawna jest Województwo Lubelskie!!!
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte 12.08.2020, 13:00
Sądząc po datach, twój "proceder" naprawczy trwa całkiem długo. Ciekaw jestem, czy twoi korespondenci w rzeczywistości wdrażają równie zawzięcie jak ty rzeczoną nadpoprawność nazewnictwa. Wątpię w to, bo jakby nie patrzeć, nazwa Lubelszczyzna bez zmian powszechnie utożsamiana jest z całym makroregionem obecnego woj. lubelskiego. Podsunę ci po znajomości jeszcze kolejne obiekty do jak najszybszego "wyprostowania" i doprowadzenia do porządku w kontekście pojmowania Lubelszczyzny. Chociażby odległy niemal biegunowo od Lublina, bo leżący przy granicy z Podkarpaciem Tomaszów Lubelski, czy niewiele od niego bliższy Janów Lubelski. Ciekawe, co tamci mieszkańcy mieli by do powiedzenia, gdybyś zaczął ich po swojemu uszczęśliwiać?
Na twoim miejscu niezwłocznie zaprotestował bym też kategorycznie, by urząd pocztowy w niedawno przywroconym do rangi miasta Rejowcu, natychmiast zaprzestał używania od niepamiętnych czasów stępli pocztowych z nazwą REJOWIEC LUBELSKI, zresztą jeszcze nie tak dawno w wielu publikacjach i nie tylko, taką doklejke do nazwy posiadał nasz Chełm, dla odróżnienia od śląskiego, czy gdańskiego. Podróżując aktualnie po kraju, ujawniając swoje miejsce stałego bytowania, rzeczywiście zmuszony byłem (i nadal) w wielu wypadkach dla doprecyzowania dodawać do Chełma - Lubelski. Ludziska w kraju na hasło Chełm od razu kojarzą Śląski, Gdański a nie nasz - Chełm Chełmski.
Powodzenia w wojnie z nieprawomyślnymi! 😆
Chełmianin N
Chełmianin N 12.08.2020, 09:06
A co powiesz na to!!! Pismo AP 712 - 1102/05/ Jmo z dnia 31.08.2005 roku..Zatem używanie nazwy Ziemia Lubelska - Lubelszczyzna/ czy innych/ na określenia województwa lubelskiego jest nieuprawnione..Dorota Żebrowska.. Od dawien dawna jest Województwo Lubelskie!!!
Chełmianin N
Chełmianin N 11.08.2020, 19:15
Ludzie Izdebskiego odpisali, bo tak wypada - napisz do nich!!! To ziemia lubelska, nigdy w historii taka kraina nie istniała!! Nie nazywaj mojej Ziemi Chełmskiej LUBELSZCZYZNĄ!!!
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte 11.08.2020, 21:00
No cóż. Jak widzę, rozprawianie z tobą, sprowadza się do narzucenia przez ciebie jedynie słusznych tylko twoich kryteriów, bez chęci na jakikolwiek szerszy dialog i straszliwy twój upór w tym względzie. Zastanawia mnie też, czy to co robisz to pasja, praca naukowa (wątpię ), czy może coś poważniejszego. Należało by dla twojego dobra nad tym się pochylić. Nie jestem niestety specjalistą w tej dziedzinie. Jedynie co rzuca się w oczy, to lakoniczne, natarczywe wpisy przy artykułach bez podania przez ciebie szerszego uzasadnienia dla osób niewtajemniczonych, przypominające swą natarczywością karalny stalking. Myślę, że na przedstawienie swoich przekonań szerokiej publice i tym do których kierujesz tutaj te swoje "apele", mógłbyś znaleźć inny, mniej prymitywny, i bardziej skuteczny sposób.
Chełmianin N
Chełmianin N 11.08.2020, 14:59
Młody mężczyzna o imieniu Michał każe się nazywać Margot, a banda durniów go słucha i się upomina, aby faceta nazywać babą. To kim on jest nie zależy od tego jak mu się zdaje, ale od tego co ma wpisane w metryce urodzenia. A tam stoi jak wół „płeć męska” i nie ma mowy o jakiejś płci kulturowej czy innym humbugu. Pewnie większość nie wie, ale nawet po ucięciu jednych szczegółów i doszyciu innych, po sądowej zmianie płci, a właściwie to tylko zmianie imienia z męskiego na kobiece, taki ktoś i tak nie mógłby wyjść za mąż, bo na męskość skazała go natura, co absolutnie dozgonnie potwierdza metryka urodzenia. Koniec. Kropka. - Aleksander Nalaskowski - profesor zwyczajny pedagogiki
Chełmianin N
Chełmianin N 11.08.2020, 14:48
A co powiesz!!! Warszawa z dnia 6 lipca 2011 roku RJP - 183/W/2011. Szanowny Panie, Lubelszczyzna to ziemia lubelska, a nie województwo lubelskie!! Dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Taka kraina co wokół Lublina to ziemia lubelska, nazywaj ją LUBELSZCZYZNĄ!!!
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte 11.08.2020, 22:37
Pani Kłosińska jest akurat w tym przypadku bardzo nieprecyzyjna w swej wypowiedzi. Nie podała jak duży obszar i jaką odległość od Lublina miała by na myśli. Nie przypuszczam by typowy spec od polonistyki jak p. Kłosińska, znał się na geografii, podziałach administracyjnych dawnych i obecnych, oraz zależnościach wynikających z historii danego terenu. Jest raczej specjalistką w wąskiej dziedzinie. Proponował bym dokuczać jeszcze przynajmniej po dwóch etnografom, etnologom (nie entomologom, bo ci są od robali i motylków), geografom, historykom, historykom kultury, archeologom, geologom, nawet geodetom - każdemu z osobna, choć lepiej by zebrali się jako konsylium i wydali swoją prawdopodobnie rzeczywiście słuszną ocenę.
Chełmianin N
Chełmianin N 11.08.2020, 13:48
A co powiesz!!! Warszawa z dnia 6 lipca 2011 roku RJP - 183/W/2011. Szanowny Panie, Lubelszczyzna to ziemia lubelska, a nie województwo lubelskie!! Dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Taka kraina co wokół Lublina to ziemia lubelska, nazywaj ją LUBELSZCZYZNĄ!!!
Chełmianin N
Chełmianin N 11.08.2020, 13:42
Młody mężczyzna o imieniu Michał każe się nazywać Margot, a banda durniów go słucha i się upomina, aby faceta nazywać babą. To kim on jest nie zależy od tego jak mu się zdaje, ale od tego co ma wpisane w metryce urodzenia. A tam stoi jak wół „płeć męska” i nie ma mowy o jakiejś płci kulturowej czy innym humbugu. Pewnie większość nie wie, ale nawet po ucięciu jednych szczegółów i doszyciu innych, po sądowej zmianie płci, a właściwie to tylko zmianie imienia z męskiego na kobiece, taki ktoś i tak nie mógłby wyjść za mąż, bo na męskość skazała go natura, co absolutnie dozgonnie potwierdza metryka urodzenia. Koniec. Kropka. - Aleksander Nalaskowski - profesor zwyczajny pedagogiki
Chełmianin N
Chełmianin N 11.08.2020, 09:37
Co powiesz!!!! Pismo z dnia 15 lipca 2011 r. Nr DSWRU - 571-513/10 -(05)/11/ JI Cytuję: " są określenia nieadekwatne jak również i z niewiedzy stosujących takie określenia" podpisał: Radcy Szefa KPRM Jerzy Izdebski..
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte 11.08.2020, 11:31
Ludzie Izdebskiego odpisali, bo tak wypada zrobić w poważnym urzędzie na logicznie sporządzone pismo. Ale czy coś wiążącego z tej odpowiedzi wynika? Wątpię. To co widzimy, a ty próbujesz naprawiać, rozpaczliwie z tym walczyć, to jest naturalny proces towarzyszący przemijaniu. Czas przemija, nazwy też. Wszystko ewoluuje, przychodzi nowe, nie koniecznie lepsze i nie da się tego procesu zatrzymać. Przykłady: Janowiec nad Wisłą nazywał się niegdyś bodajże Serokomla, Krasnystaw - Szczekarzów, etc. Mieszkańcy pamiętają, bo tak należy, ale nie walczą z szaleństwem w oczach, zlani zimnym potem o powrót do przeszłości, bo co to zmieni? Poprawi komukolwiek byt? Nie. Będzie uważane powszechnie za dziwactwo, może przyspożyć dodatkowych kłopotów formalnych i namnożyć w przyszłości kłopotów mieszkańcom, pracy urzędom, sądom np w różnego rodzaju zadawnionych sprawach spadkowych, itd. Przeszłość należy pielęgnować w pamięci i w mniej lub bardziej fachowych opracowaniach, archiwach, muzeach, lekcjach historii w szkole. Poza tym istnieją obecnie dziejące się, dużo bardziej drażniące poczucie estetyki języka polskiego zmiany słowotwórcze niż ta twoja Lubelszczyzna - sosjolożka, psycholożka, ministra (podobno rodzaj żeński od rzeczownika minister), etc. Feministkom się w d...ch przewraca i co na to poradzimy? Jeżeli utrwali się w powszechnym użytkowaniu jak to zrobiła już dawno temu twoja, moim zdaniem nieszkodliwa Lubelszczyzna, to zostanie niestety już z nami.
Chełmianin N
Chełmianin N 10.08.2020, 20:19
Nigdy i przenigdy taka LUBELSZCZYZNA w historii Polski nie istniała, to jest ziemia lubelska...Czy to trudno zrozumieć tylko Rosja nazywała ją LUBELSZCZYZNĄ!!!
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte 11.08.2020, 01:02
Ciężko do ciebie dotrzeć z szerszym spektrum argumentów, jakbym z upartym dzieckiem rozmawiał, które słuchać chce tylko jednej swojej pani w szkole np od prac ręcznych. Co powie, to święte. Nikt się więcej nie liczy, nawet rodzice mogą nie mieć racji - czyli zonk! Reszta może sobie nie istnieć! Awanturujesz się nie wiadomo po co i w czyim interesie. Mieszkamy tutaj razem i stanowimy całość regionu lubelskiego - Lubelaki, Podlasiaki, Chełmiaki i Zamojszczaki, każde miasto ze swoimi przyległościami. Naturalną stolicą jest największe z naszych miast, czyli Lublin. Skoro Lublin nam wszystkim przewodzi, naturalnym, choć oczywiście nieprecyzyjnym i znacznie uproszczonym staje się określanie całości regionu jako Lubelszczyzna. Co w tym szkodliwego? Na 100% prócz ciebie i niektórych indywiduów z Warszawki (o tym nieco później), nikomu do głowy do tej pory nie przyszło, by się w jakikolwiek sposób izolować i wyodrębniać z ustalonej obecnie administracyjnie całości naszej krainy. Chcesz iść niechlubnym śladem co niektórych zgermanizowanych Ślązaków i rządać (jak oni rządają autonomii Śląska) autonomii Grodów Czerwieńskich, może Guberni Chełmskiej, a może Województwa Chełmskiego? Daruj sobie, bo to brzmi jak narazie niepoważnie i wywołuje co najmniej zaniepokojenie o stan twojego zdrowia, chyba że..., ale o tym za chwilę. Historyczne podziały i zależności należy najlepiej zostawić historykom, ew pasjonatom historii.
Ku twemu pokrzepieniu, być może to się zmienić niebawem i zaspokoić twoje rządze niezależności. Pewnego dnia możemy się obudzić po szemranych nocnych posiedzeniach pissejmu w kraju podzielonym na powrót na 49 województw jak w PRL. Plany ekspansji władzy pis na prowincji i opanowanie obecnie niepokornej władzy samorządowej trwają. Najpierw muszą uporać się z zapowiedzianym wyodrębnieniem Wojewodztwa Warszawskiego. Resztę z czasem też rozwalą. Akurat rozwalanie wychodzi im jak widać na licznych przykładach całkiem skutecznie. Na pohybel takim pomysłodawcom!
Ale nasmarowałem, bez odbioru!
Chełmianin N
Chełmianin N 10.08.2020, 10:29
Przeczytaj Konstytucję 3-go Maja która to wymieniła Ziemię Chełmską chyba zanegujesz!!!!!
Napileon Bonaparte
Napileon Bonaparte 10.08.2020, 19:15
Co w tym temacie miałem napisać, napisałem w poprzednich moich postach. Wróć i przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Oczywiście nie te propagandowe trollofałszywki.
anty n
anty n 10.08.2020, 08:31
Trolle - podszywacze! Na rozdrażnienie (hehhehe!, bo dyskurs z wami żaden), poczytajcie sobie jeszcze z raz i wryjcie w swoje nibymózgi słowa p. Gajosa. Święte słowa gamonie - święte!
"Coś takiego co wykonał – przepraszam za określenie, „mały człowiek” – jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia, ponieważ znamy takie przykłady, takie pociągnięcia z historii. W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co się później nazwało hitleryzmem. Takie dosyć ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo on cię okrada. To jest coś strasznego, ale działa. Z taką logiką, że włos się jeży na głowie. I to zostało uruchomione po prostu."
anty n
anty n 09.08.2020, 21:32
Dziś chcą prawa napadania na kierowcę ciężarówki, której plandeka im się nie podoba, możliwości bezkarnego bezczeszczenia symboli wiary chrześcijańskiej, a jutro wybiją szyby w Twoim sklepie, pojutrze skatują ci dziecko, za rok zażądają haraczu. Jak mafia. Prawda jest taka, że każdy z nas za taki czyn - bez względu na to jak motywowany - już by siedział w areszcie. Protesty mają zatem na celu wymuszenie immunitetu, uczynienie „aktywistów LGBT” świętymi krowami, nietykalnymi dla aparatu państwowego. - W POLITYCE, Karnowski
anty n
anty n 09.08.2020, 21:32
Jeśli ktoś na figurze Chrystusa wiesza szmaty, to będzie musiał za to odpowiedzieć, ponieważ jest to obrażanie uczuć religijnych. Nikt nie wiesza na meczetach ani na synagogach w Polsce. Gdyby ktoś tak zrobił, to natychmiast byłyby artykuły w „New York Times”, że Polacy to prymitywni antysemici. Zatem należy natomiast uszanować uczucia religijne innych. Na przykład ja nie życzę sobie, żeby wieszali tę szmatę na figurze Chrystusa. Niech sobie ją wieszają np. na pomniku Lenina. - Artur Wróblewski, politolog,
anty n
anty n 09.08.2020, 21:31
Jeśli mówimy o ruchu LGBT, musimy być świadomi, że jego członków nie interesuje jakikolwiek normalny dialog społeczny, za pomocą którego mogliby jasno zaprezentować swoje argumenty oraz szukać tego, co należy im się zgodnie z prawem demokracji. Agresja i dywersja jako alternatywa dla tego dialogu demokratycznego, to z pewnością jest ich strategia.
Jeśli chodzi o opozycję, znowu widać, jak brak jakichkolwiek idei oraz wizji politycznych próbuje się zrekompensować agresywnością. Areną polityczną, która ich teraz interesuje nie jest więcej instytucja państwowa, tylko ulica.
Chełmianin N
Chełmianin N 09.08.2020, 20:04
Niedorozwój umysłowy!! Przeczytaj / 296,s.84; 312,11/ Dzieje Ziemi Chełmskiej i /312,s.15/
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte 10.08.2020, 08:09
No i tak! Zapewniasz sobie lepsze samopoczucie, obrzucając adwersarza czym się da i na pewno coś się z tego do mnie przylepi? Nie sądzę. Nie jesteś wyjątkiem, jak widać chociażby z towarzyszącego nam zmasowanego trollingu. Takie podłe mamy czasy, oraz zawistne i zgorzkniałe "autorytety". Jest się na kim wzorować! Oby nie.

Podajesz mi za przykład nieco leciwą już pozycję książkową lokalnego, oczywiście zasłużonego w swoim działaniu lokalnym regionalisty. Zwracam ci uwagę, że ta pozycja jak i inne podobne powstawały i powstają na podstawie dostępnych w danym czasie opracowań i materiałów z badań, wykonywanych przez szeroką rzeszę pracowników naukowych o różnych specjalnościach. Gro tych materiałów jest dość trudna w swej formie (naukowej) dla powszechnego czytelnika, ale warto się potrudzić i postudiować je sobie. Znajdziemy w nich o wiele, wiele więcej wiedzy, niż w tym, czy tamtym ograniczonym z natury rzeczy w swej formie kalendarium tego, czy innego autora, które oczywiście nie wzięły się z osobistych pamiętników autora wspomnianej książki, bo w obecnych czasach nikt tak długo nie żyje, by być świadkiem zamierzchłej historii. Może kiedyś - w czasach biblijnych - może!
Na przestrzeni lat w wyniku wspomnianych badań odkrywane są ciągle nowe, niejednokrotnie zaskakujące dane. Trzeba to sobie uświadomić, poznawać je i uaktualniać. Nie są to może fakty rujnujące dotychczasowe ustalenia, ale korygujące je nieraz w znacznym stopniu.
Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Banał? Ale działa!
To by było na tyle.
Chełmianin N
Chełmianin N 09.08.2020, 11:33
Wada wrodzona!!
Chełmianin N
Chełmianin N 09.08.2020, 09:34
Jeśli ktoś na figurze Chrystusa wiesza szmaty, to będzie musiał za to odpowiedzieć, ponieważ jest to obrażanie uczuć religijnych. Nikt nie wiesza na meczetach ani na synagogach w Polsce. Gdyby ktoś tak zrobił, to natychmiast byłyby artykuły w „New York Times”, że Polacy to prymitywni antysemici. Zatem należy natomiast uszanować uczucia religijne innych. Na przykład ja nie życzę sobie, żeby wieszali tę szmatę na figurze Chrystusa. Niech sobie ją wieszają np. na pomniku Lenina. - Artur Wróblewski, politolog,
Chełmianin N
Chełmianin N 09.08.2020, 09:11
Dziś chcą prawa napadania na kierowcę ciężarówki, której plandeka im się nie podoba, możliwości bezkarnego bezczeszczenia symboli wiary chrześcijańskiej, a jutro wybiją szyby w Twoim sklepie, pojutrze skatują ci dziecko, za rok zażądają haraczu. Jak mafia. Prawda jest taka, że każdy z nas za taki czyn - bez względu na to jak motywowany - już by siedział w areszcie. Protesty mają zatem na celu wymuszenie immunitetu, uczynienie „aktywistów LGBT” świętymi krowami, nietykalnymi dla aparatu państwowego. - W POLITYCE, Karnowski
anty n
anty n 09.08.2020, 17:50
Podajesz trollu oficjalne partyjne przekazy dnia, a może byś nasmarował coś od siebie?
Chełmianin N
Chełmianin N 09.08.2020, 08:35
KALECTWO ŻYCIOWE !!!

Pozostałe