Pacjenci mają dosyć teleporad, zaś wiele placówek chce je utrzymać

  • 03.08.2020, 11:24
  • oprac. MP
Pacjenci mają dosyć teleporad, zaś wiele placówek chce je utrzymać
Niemal tysiąc skarg wpłynęło do rzecznika praw pacjenta od chorych, którzy w czasie epidemii koronawirusa nie mogli się dostać do lekarza. Pacjenci narzekają na spore problemy w poradniach rodzinnych, które preferują teleporady zamiast kontaktu osobistego.

Wiele placówek chce teleporady utrzymać - dla bezpieczeństwa, zarówno pacjentów jak i pracowników przychodni. Mówi Mariusz Żabiński, dyrektor Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Chełmie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na początku pandemii brakowało środków ochrony osobistej. Dlatego większość lekarzy przyjmowało i diagnozowało pacjentów telefonicznie. Powrót do 'normalnej' pracy na razie nie jest możliwy, bo przychodniom trudno byłoby zachować reżim sanitarny. Poza tym, nowych zakażeń ciągle przybywa.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
longin
longin 04.08.2020, 11:48
Ale jak to się ma do prywatnych gabinetów lekarskich.
Lekarze nawet z poza Chełma przyjmują w gabinetach
i nie mają z tym żadnych problemów.Ale przez NFZ
również tylko telefonicznie.Czyli ogólnopolska LIPA.

Pozostałe