Niebawem ruszy produkcja leku na covid-19

  • 01.08.2020, 12:51
  • oprac. MP
Niebawem ruszy produkcja leku na covid-19
Jeszcze w tym miesiącu ma rozpocząć się produkcja leku na koronawirusa, natomiast we wrześniu może zostać już opracowany prototyp szczepionki. Medykament będzie wytwarzany z osocza pobranego od ozdrowieńców, a jego produkcją zajmie się jedna z lubelskich firm biotechnologicznych.

Obecnie lubelska firma dysponuje ponad 170 litrami osocza, co w zupełności wystarcza na wyprodukowanie pierwszej partii leku. Jeśli badania przeprowadzone z jego pomocą odniosą pozytywny skutek, rozpocznie się produkcja na większą skalę. Najważniejszym surowcem w leku jest osocze pochodzące od ozdrowieńców, czyli osób, które były chore na covid-19, ale w pełni odzyskały zdrowie.

Imponujący wynik 170 litrów osocza to przede wszystkim rezultat wizyt ozdrowieńców w centrach krwiodawstwa na Lubelszczyźnie. Takie osoby wciąż mogą się zgłaszać do najbliższych sobie oddziałów RCKiK, ponieważ zapotrzebowanie na krew i jej składniki nie maleje.

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chełmianin N
Chełmianin N 02.08.2020, 13:04
Radio Bon Ton jest Tubą dla LUBELSZCZYZNY!!!
edek
edek 03.08.2020, 07:59
Świr, czy troll?

Pozostałe