Na jakich zasadach uczniowie wrócą do szkół? - GIS wydał wstępne wytyczne

  • 29.07.2020, 10:22 (aktualizacja 29.07.2020, 10:55)
  • NP
Na jakich zasadach uczniowie wrócą do szkół? - GIS wydał wstępne wytyczne
Rząd wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowują się na powrót uczniów do szkół. Możliwość rozpoczęcia roku szkolnego jest coraz bardziej brana pod uwagę. W związku z tym, Główny Inspektorat Sanitarny wydał wstępne wytyczne dotyczące funkcjonowania placówek od 1 września 2020 roku.

W ogłoszonych zasadach brakuje obowiązku noszenia maseczek podczas lekcji. Będą one obowiązywać tylko podczas większych zgromadzeń, np. na apelach i akademiach. Uczniowie nie będą mieć mierzonej temperatury przed wejściem do szkoły. Zamiast tego rodzice będą zobowiązani do określania stanu zdrowia dziecka. Zachowany zostanie również stały kontakt z rodzicami, którzy będą zobowiązani do odebrania swojego dziecka w przypadku jego złego samopoczucia.

Z podanych informacji wynika, że uczniowie będą musieli często myć ręce. GIS zalecił wietrzenie sal na każdej przerwie oraz organizację jak największej liczby zajęć na świeżym powietrzu. Dodatkową ochroną zostaną objęci nauczyciele powyżej 50. roku życia. Według wstępnych założeń będą oni zwolnieni z prowadzenia zajęć w licznych grupach. Każdy z nich zostanie wyposażony w maseczkę i rękawiczki.

W przypadku stwierdzenia zachorowania na koronawirusa w szkole o zamknięciu placówki decydować będzie dyrektor wraz z powiatowym inspektorem sanitarnym.

Ostateczna decyzja w sprawie powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach zostanie podjęta w sierpniu, tydzień lub dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wszystko będzie zależało od aktualnej sytuacji epidemicznej.

NP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe