Chełm: Plaga nietrzeźwych na drogach

  • 28.07.2020, 08:19
  • oprac. MP
Chełm: Plaga nietrzeźwych na drogach
W miniony weekend chełmscy policjanci zatrzymali 20 nietrzeźwych kierujących. Byli to głównie rowerzyści, ale nie zabrakło też kierujących samochodami, motorowerem i ciągnikiem rolniczym. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pomimo licznych apeli o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu, wciąż dochodzi do sytuacji, że podczas kontroli drogowych wpadają kierowcy na tzw. „podwójnym gazie”. Miniony weekend na drogach powiatu chełmskiego obfitował w tego typu zdarzenia. Policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych rowerzystów, z czego dwóch miało sądowy zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne. Kolejne zatrzymania dotyczyły 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, w tym motorowerzysta i traktorzysta, który nie miał przy sobie prawa jazdy. W dwóch kolejnych przypadkach podejrzenia kierowania w stanie nietrzeźwości zabezpieczona została krew do badań.

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że kierowanie po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu jest zabronione. Nietrzeźwi kierujący powodują tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe  zarówno dla siebie, jak też innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdami mechanicznymi wstanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy. Z kolei nietrzeźwy rowerzysta odpowiada za wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe