Region: Sanepid przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa

  • 22.07.2020, 08:34
  • oprac. MP
Region: Sanepid przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa
Ponad 200-stu tzw. aktywnych zakażonych jest teraz na Lubelszczyźnie. Chorych na covid-19 przybywa - teraz głównie w powiecie bialskim i Lublinie, gdzie są duże ogniska koronawirusa.

Inspektorzy sanepidu przypominają, że w sklepach, kościołach i urzędach nadal trzeba zakrywać nos i usta. Obowiązek noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego mają też pasażerowie komunikacji publicznej. Niestety nie wszyscy się do niego stosują. Mówi Artur Mazurek z Chełmskich Linii Autobusowych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypominamy, że maseczek nie musimy nosić na świeżym powietrzu, o ile zachowujemy od innych odpowiedni dystans. Za brak maseczki policjanci mogą wlepić mandat - w wysokości do 500 zł.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy
Jerzy 24.07.2020, 10:34
W Chełmie to są sami nieśmiertelni.Szczególnie młodzi o masywnych cielskach nie używają maseczek bo myślą że zaraza ich nie dopadnie.Trzeba w internecie zobaczyć kogo dopada zaraza i jak się męczą zanim umrą pod respiratorami. Niektórym wydaje się ,że jak noszą na szyi różaniec to zaraza ich nie chwyci.Gdzie są służby odpowiedzialne za zmuszanie do noszenia maseczek w sposób prawidłowy.
Chełmianin N
Chełmianin N 22.07.2020, 13:23
Radio Bon Ton jest tubą dla LUBELSZCZYZNY!!!!!!!
Tutejszy
Tutejszy 22.07.2020, 15:34
Radio Bon Ton powinno być głównym radiem Lubelszczyzny. Oby tak się kiedyś stało. Na pohybel tym, co chcą innym na siłę organizować życie!
Taka ja
Taka ja 22.07.2020, 10:11
Jaki mandat? Jaki obowiązek noszenia maseczek? Prawie nikt nie nosi, ani autobusach CLA, ani w PKS, busach, sklepach i innych miejscach publicznych .I to nieprawda, że zapominają. Nie zakrywają ust i nosa w pełni świadomie, bo wiedzą ,że nic im za to nie grozi.

Pozostałe