Kary za przebranie w Halloween - areszt za cukierek albo psikus [SONDA]

  • 17.07.2020, 10:54 (aktualizacja 17.07.2020, 11:03)
  • oprac. MP
Kary za przebranie w Halloween - areszt za cukierek albo psikus [SONDA]
Komisja sejmowa zajmie się ustawą przewidującą kary za świętowanie Halloween. Ustawa wpłynęła w formie petycji, a bieg nadała jej marszałek Elżbieta Witek.

Petycja zakłada m.in., że za przebranie się w Halloween m.in. za kościotrupa czy wampira groziłby areszt - min. 15 dni. Projekt zakłada też kary finansowe - nie tylko dla rodziców, ale i dzieci. Zapytaliśmy mieszkańców Chełma, co o tym sądzą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Petycja wpłynęła do Sejmu 30 kwietnia, a 5 czerwca została skierowana do komisji ds. petycji. Marszałek Elżbieta Witek nie miała wyboru – projekt spełniał wszelkie wymogi formalne. Zgodnie z ustawą z 2014 roku tylko z takiego powodu można odrzucić zgłoszoną petycję.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dgh
dgh 30.10.2020, 14:57
i tak wiele osób obchodzie halloween
Maniek
Maniek 30.10.2020, 09:55
Dopóki czlowiek nie wyrzadza czlowiekowi krzywdy moze robić co chce bo jest wolnym człowiekiem, a naciągane "krzywdzenie uczuć religijnych" jest zbyt egoistycznym stwierdzeniem. Należy szanować każdego, czemu Polacy nie potrafią się z tym pogodzić? Skoro kościół tak naucza, by szanować bliźniego swego jak siebie samego, a pokazuje działaniami wiele hipokryzji i sprzeczności.. Opamiętajmy się, bo takie zabiegi celowo dzielą ludzi. Nie należy do tego dopuścić, inaczej czeka nas samodegradacja.
Antoni
Antoni 20.09.2020, 21:56
W Polsce wszystko jest możliwe. Przykład w Chełmie. Prezydent którego wybrało 16.000 mieszkańców oddaje w opiekę bez zasięgnięcia opinii pozostałych 54.000 mieszkańców którzy na niego nie głosowali całego miasta kościołowi i Matce Boskiej.
D
D 19.09.2020, 08:07
A w Ameryce? Co?
gość
gość 21.07.2020, 23:12
Jak miło to czytać - Były minister transportu i były szef Ukrawtodoru Sławomir Nowak usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji. Prokuratura poinformowała, że wystąpiła z wnioskiem o areszt tymczasowy dla Nowaka i zatrzymanych wraz z nim Dariusza Z. i Jacka P.
gość
gość 19.07.2020, 17:16
Chcieli doprowadzić do sytuacji, które z czasem mogą zakwestionować istnienie naszego państwa, a w dłuższej perspektywie nawet naszego narodu. Jeśli ktoś uważa, że jest Polakiem, to musi być po stronie, która broni tradycyjnych wartości, która chce przebudowywać naszą rzeczywistość, żeby była bardziej sprawiedliwa. Żeby to wszystko, co się wokół nas dziej było prowadzone w sposób sprawiedliwy i sprawny.
Anty n
Anty n 20.07.2020, 17:53
"Jeśli ktoś uważa, że jest Polakiem, to musi być po stronie..."
Jestem Polakiem i jestem po stronie swoich tradycyjnych przekonań i wartości. To że są one być może inne niż Twoje, to jest Twój, a nie mój problem. Jestem wolny i nikt mi nie będzie narzucał nic na siłę. Jeżeli by jednak ktoś w swoich zapędach był bardzo nachalny, to zgodnie z pradawną polską tradycją, niechybnie dostanie w mordę.
Najlepiej by było, by każdy pilnował swojego nosa.

To była instrukcja dla tych mniej pojętnych i zbyt natarczywych.
WiktorWektor
WiktorWektor 20.07.2020, 10:28
Tradycyjną polską wartością była wolność szlachcica do chodzenia sobie w takim kontuszu, w jakim mu się podobało. A czasem i w samej koszuli, jeśli taką miał akurat fantazję.
Anty n
Anty n 19.07.2020, 03:50
Taaa... Jeszcze nam brakuje jednolitych mundurków dla wszystkich jak u kitajców.
Za brak mundurka na ulicy też 15 dni paki!
olo
olo 19.07.2020, 09:53
teraz to wasz ulubieniec - dyżurny ekspert .A kto krzyczał "... do wora-wór do jeziora" ???
Anty n
Anty n 19.07.2020, 16:46
Co ty tam chcesz wrzucać do jeziora - ryby pozdychają.
olo
olo 19.07.2020, 20:33
krótka pamięć- typowe dla tej opcji
Anty n
Anty n 20.07.2020, 17:29
Olo, zdaje się że zbyt młody jesteś by już bredzić. Szkoda by cię było. Każdy wiek ma swoje przywary - mimo wszystko , jeszcze za wcześnie...
Może mniej tvp i wogóle tv? Zdrowiej i rachunki za prąd mniejsze.
chudszy
chudszy 17.07.2020, 18:40
ale sensacja wow.... ciekawe kto w 2014 uchwalił tą ustawę?.... rzetelne media nie rozpowszechniałyby takich bzdur
Gruby
Gruby 17.07.2020, 17:53
Co za tendencyjny materiał. A dziennikarze radia Bon Ton, zanim wyszli na ulice, zapoznali się z prawem dotyczącym petycji? Sejm MUSI się zająć tym projektem, bo tak nakazuje prawo!!!! Oczywiście w redakcji mają wy****** i wolą się podniecać, że "buehuehehehee głupi PiS chce zakazać haloween". Robert Mazurek miał rację kiedyś mówiąc o aktorach i dziennikarzach. Sprawdźcie sobie na YouTube.
xxx
xxx 21.07.2020, 12:35
przecież to gadzinówka polskojęzyczna

Pozostałe