Upamiętnią Polaków zamordowanych na Wołyniu

  • 07.07.2020, 11:24
  • oprac. MP
Upamiętnią Polaków zamordowanych na Wołyniu
W niedzielę 12 lipca Chełm obchodzić będzie 77 "krwawa niedziela" na Wołyniu.

11 lipca 1943 roku ukraińscy nacjonaliści zaatakowali około 100 polskich wsi.  Zginęło około 10 tysięcy kobiet, dzieci i mężczyzn. Jedną z ocalałych jest Teodora Zgliniecka z Kisielina w powiecie horochowskim. Kiedy Ukraińcy zaatakowali, była z rodziną w świątyni. Jej ojciec wyjrzał przez okno...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chełm uczci pamięć ofiar rzezi wołyńskiej w najbliższą  niedzielę 12 lipca nabożeństwem w bazylice - to o godz. 9. Dwie godziny później zostaną złożone wieńce  pod Pomnikiem 'Piety Wołyńskiej” na Skwerze im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK przy al. Piłsudskiego.
 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 09.07.2020, 21:29
Agresja wobec rządu i wobec PiS zaczęła się od przemysłu pogardy: ataków na prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego; Rafała Trzaskowski wywodzi się z tej ekipy, która przemysł pogardy wymyśliła - powiedział na antenie TVP3 Łódź wicepremier i szef MNiDN prof. Piotr Gliński.
Wicepremiera smuci, ale nie dziwi - jak powiedział - agresja opozycji wobec Rady Ministrów, partii rządzącej i całej prawicy. - Agresja wobec rządu i wobec PiS narasta od 5 lat - podkreślił Gliński.
Gość
Gość 07.07.2020, 22:15
Ciekawy jestem gdzie w tym czasie była AK, WIN, NSZ, czy nie można było zapobiec tej rzezi. Tak jak mord w Wierzchowinach, 6 czerwca 1945roku zamordowano 196 osób, do tej pory nie wyjaśniono. Ciekawa książka Stanisława Lisika Czerwone oplotki o mordzie w Wierzchowinach, drugie wydanie.
gośc
gośc 08.07.2020, 20:15
(...) czy o drogę pytasz?

Pozostałe