Włodawa: Jezioro Glinki obumiera

  • 06.07.2020, 10:38
  • DSO
Włodawa: Jezioro Glinki obumiera @Sebastian Miącz
Dziesiątki śniętych ryb unoszą się na jeziorze Glinki koło Włodawy. Wędkarze proszą o pomoc w odławianiu gnijących trucheł.

Woda w jeziorze została zanieczyszczona przez ścieki z okolicznych przepompowni. Wszystkiemu winne intensywne opady deszczu, które sprawiły, że podniósł się poziom rzeki Tarasienka. Rzeka zalały okoliczne posesje i przepompownie, które odbierają ścieki z nieruchomości w okolicy Glinianek.

Zaniepokojeni sytuacją są m.in. wędkarze:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił Tomasz Samoń, wędkarz z Lublina, który często łowi na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim.

Spółka Wodno-Ściekowa "Jezioro Białe – Glinki” w Orchówku wyłączyła zalane przepompownie i wstrzymała odbiór ścieków z lokalnych posesji. Podjęto też decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu dostawy wody do nieruchomości leżących w pobliżu rzeki Tarasienka.

W związku z intensywnymi opadami deszczu i znacznym wzrostem poziomu wody w rzece Tarasienka, Spółka Wodno - Ściekowa "Jezioro Białe - Glinki" w Orchówku" zmuszona została do wstrzymania odbioru ścieków z rejonu doliny rzeki Tarasienka przy zlewniach przepompowni ścieków PZ3 i PZ4 - obecnie przepompownie znajdują się pod wodą. W celu zapobieżenia ewentualnego niekontrolowanego wylewania się ścieków do rzeki Tarasienka i możliwości zanieczyszczenia wód Jeziora Glinki na posiedzeniu sztabu kryzysowego, w porozumieniu ze Starostą Włodawskim oraz PSSE we Włodawie podjęto decyzje o natychmiastowym wstrzymaniu dostawy wody do nieruchomości w rejonie zlewni przepompowni PZ3 i PZ4.
Dostawy wody zostaną natychmiast przywrócone po obniżeniu się poziomu rzeki Tarasienka do poziomu umożliwiającego prawidłowe funkcjonowanie powyższych przepompowni.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu Spółki. - informuje spółka

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe