Rozbito zorganizowana grupę przestępczą

  • 15.06.2020, 09:04
  • DSO
Rozbito zorganizowana grupę przestępczą
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu, zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zatrzymane osoby były zaangażowane w proceder organizowania przemytu i dystrybucji wyrobów tytoniowych.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu nadzoruje śledztwo prowadzone przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, działającej w okresie od marca 2019 roku do czerwca 2019 roku w Łążku Ordynackim, Chełmie, Okopach, na terenie woj. łódzkiego i innych miejscowościach na terenie kraju, mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych polegających na sprowadzaniu na terytorium Polski, nabywaniu, przechowywaniu i przewożeniu wyrobów akcyzowych w postaci papierosów oraz alkoholu nieoznaczonych polskimi znakami skarbowymi akcyzy.

W postępowaniu tym zarzuty przedstawiono wobec dziewięciu osób.

W trakcie prowadzonych czynności procesowych na terenie województwa łódzkiego i lubelskiego zatrzymano od podejrzanych ponad 166 000 paczek papierosów z oznaczeniem różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 225 litrów 89-procentowego alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podejrzani swoim przestępczym zachowaniem doprowadzili do narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w łącznej kwocie ponad 2 500 000 złotych. 

W związku z wprowadzonym stanem epidemii, Prokuratura Okręgowa w Zamościu, nieodpłatnie przekazała zabezpieczone w toku postępowania 250 plastikowych butelek o poj. 0,9 litra każda z zawartością alkoholu dla Domu Pomocy Społecznej w Zamościu.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe