Chełm: Kwarantanna na oddziale wewnętrznym szpitala

  • 10.06.2020, 09:05
  • DSO
Chełm: Kwarantanna na oddziale wewnętrznym szpitala
Lekarze i pielęgniarki z oddziału chorób wewnętrznych chełmskiego szpitala zostali objęci kwarantanną i zostaną przebadani na obecność SARS-CoV-2. Na oddział trafił pacjent, który może być zakażony koronawirusem.

Pierwsze badanie laboratoryjne dało wynik pozytywny, powtórne - negatywny, dlatego test trzeba było kolejny raz powtórzyć. Wyniki będą znane dzisiaj.

To nie pierwszy raz kiedy pracownicy szpitala w Chełmie przebywają na kwarantannie. W połowie marca na oddziale pulmonologicznym leczony był ksiądz parafii w Białopolu. Gdy okazało się, że choruje na covid-19 - został przetransportowany do szpitala w Puławach. Tam niestety zmarł. Był drugą śmiertelną ofiarą koronawirusa w naszym województwie. Kwarantanną objęto wtedy 20 pracowników i 13 pacjentów szpitala, którzy mieli z nim kontakt.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wściekła
Wściekła 10.06.2020, 21:22
Zawsze jest mowa o pielęgniarkach i lekarzach a gdzie są salowe . O nich chyba już każdy zapomniał .One też pracują na oddziale i też są narażone na ten wirus okropny. Oraz ich rodziny. To przykre ze nas traktują jak powietrze.
Wkurzona
Wkurzona 11.06.2020, 07:07
Popieram .totalne powietrze ...salowe sanitariusze w Chełmskim szpitalu są jak gorszy sort ... a ich praca jest równie ważna bez nich ani pielęgniarka ani lekarz nie mieli by komfortu pracy -pomocy ,A i płace wołają o pomstę do nieba w tym partyjnym dobrobycie....((2053 brutto to za mc to bezczelne okradanie pracowników.to nawet pisowskie 2600 nie jest .!!! Jak żyć ? Narażamy życie zdrowie nasze i rodzin .!!!!
Wściekły
Wściekły 10.06.2020, 10:24
Szkoda tylko że nie piszecie o tym jak pielęgniarki, lekarze i ich rodziny są traktowane przez sanepid który powiedział że dopiero po 8 dniach może wykonać im badania na obecność!!!
Spokojny
Spokojny 10.06.2020, 10:49
Rozumiem, że piszesz tak, bo jesteś wściekły, ale gdybyś ochłonął to zrozumiałbyś, że okres wylęgania się wirusa w organizmie trwa mniej więcej tyle czasu i robienie testów wcześniej nie tylko nic nie da, ale może wręcz mieć szkodliwe skutki, bo wynik będzie negatywny a my będziemy mieć złudne poczucie bezpieczeństwa.

Pozostałe