Przemytnicy z kontrabandą zatrzymani nad Bugiem

  • 08.06.2020, 11:43
  • DSO
Przemytnicy z kontrabandą zatrzymani nad Bugiem
Zatrzymaniem, zakończyła się próba przemytu papierosów dla czterech obywateli Polski. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz żołnierzy z 19 Brygady Zmechanizowanej z Lublina po tym jak próbowali odnieść od granicy państwa przemyconą wcześniej kontrabandę

6 czerwca br., funkcjonariusze z placówek SG w Woli Uhruskiej i Zbereżu oraz żołnierze 19 Brygady Zmechanizowanej z Lublina, prowadzili wspólne działania związane z ochroną granicy państwowej. W ich trakcie, na terenie powiatu włodawskiego, mundurowi  zauważyli osoby, które poruszały się w pobliżu rzeki granicznej Bug. Na widok patrolu, podjęły one próbę ucieczki.  Po krótkim pościgu, funkcjonariusze oraz żołnierze ujęli czterech mężczyzn (obywatele Polski). W pobliżu ujawniono znaczne ilości papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Mężczyźni zostali zatrzymani a ujawnione przy nich przemycone papierosy (9 tys. paczek) o wartości prawie 130 tys. zł zabezpieczone.

Zatrzymani mieszkańcy woj. lubelskiego odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości prawie 10 mln zł.

Żołnierze z 19 Brygady Zmechanizowanej w Lublinie w ramach walki z koronawirusem, wspierają Straż Graniczną w ochronie wschodniej granicy kraju.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe