Chełm: Ukradli karty płatnicze

  • 05.06.2020, 07:41
  • DSO
Chełm: Ukradli karty płatnicze
33-latek z gm. Chełm oraz 62-latek z Rejowca Fabrycznego odpowiedzą za kradzież kart bankomatowych. 33-latek włamał się na rachunek bankowy dokonując dwóch wypłat gotówkowych, a 62-latek dokonał pięciu transakcji zbliżeniowych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Pilnujmy swoich dokumentów, wartościowych rzeczy oraz pieniędzy. Gdy dokumenty lub karty bankomatowe trafią w ręce osób nieuprawnionych, mogą zostać wykorzystane w celach przestępczych. Tak było w przypadku dwóch mężczyzn, którzy stracili swoje karty płatnicze.

Pod koniec maja br. 60-letni mężczyzna zgłosił kradzież karty bankomatowej w nieustalonych okolicznościach. Z rachunku bankowego dokonano dwóch wypłat na łączną kwotę 700 zł. Chełmscy kryminalni ustalili, że za kradzieżą stoi 33-latek. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Podobna sytuacja wydarzyła się w Rejowcu Fabrycznym, gdzie mundurowi z Rejowca Fabrycznego na podstawie własnych ustaleń zatrzymali 62-latka, który bez wiedzy i zgody właściciela karty płatniczej dokonał kilku transakcji zbliżeniowych na niewielkie kwoty.

Transakcje wykonane przy pomocy cudzej karty bankomatowej są kwalifikowane jako kradzież z włamaniem. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Pamiętajmy o właściwej ochronie wartościowych przedmiotów. Chwila nieuwagi wystarczy, aby złodziej dokonał kradzieży. Pod żadnym pozorem nie należy przechowywać karty razem z kodem identyfikacyjnym tzw. PINem, ani zapisywać kodu na samej karcie. W taki sposób ułatwiamy złodziejom wypłatę swoich oszczędności.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe