Rejowiec: Dostosują DPS do potrzeb osób niepełnosprawnych

  • 03.06.2020, 12:08 (aktualizacja 03.06.2020, 12:18)
  • DSO
Rejowiec: Dostosują DPS do potrzeb osób niepełnosprawnych
Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego podpisano umowę z władzami Powiatu Chełmskiego na dostosowanie Domów Pomocy Społecznej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dzisiaj w UMWL marszałek Jarosław Stawiarski w towarzystwie Małgorzaty Romanko - dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie, podpisali dwie umowy z władzami Powiatu Chełmskiego i Zamojskiego na dostosowanie Domów Pomocy Społecznej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Umowy zostały podpisane w ramach zadania finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Powiat Chełmski otrzyma łącznie 2 319 304 zł. dla DPS-u w Gminie Rejowiec. W przypadku tego samorządu umowa została zawarta na dwa lata (2020-2021). W pierwszym roku do Gminy Rejowiec trafi 1 159 652 zł.

Powiat Zamojski otrzyma 999 536 zł dla DPS-u w Krasnobrodzie.

W tym roku Samorząd Województwa Lubelskiego dofinansuje 9 wniosków na kwotę 3,6 mln zł.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe