Chełm: Kolejne drogi do remontu

  • 01.06.2020, 08:43
  • DSO
Chełm: Kolejne drogi do remontu
Miasto Chełm ogłosiło przetargi na przebudowę kolejnych chełmskich ulic dofinansowaną z Funduszu Dróg Samorządowych

W Chełmie trwa tzw.'Ofensywa drogowa', czyli remonty chełmskich ulic. Oprócz krajowej dwunastki  drogowcy intensywnie pracują na ulicy Kolejowej  na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ulica Kińczyka, na Ceramicznej trwają intensywne roboty związane z przebudowa kanalizacji burzowej,  na alei 3 Maja i skrzyżowaniu z Wojsławicką i Mościckiego trwają przygotowania do budowy ronda, roboty ziemne prowadzone są też na ulicy Hrubieszowskiej - od Szkoły Muzycznej w kierunku Kamienia, gdzie budowana jest ścieżka rowerowa.

Zakończył się już II etap przebudowy ul. Kolejowej obejmujący odcinek od głównego dworca PKP do skrzyżowania z ulicą Fabryczną. Zamknięty przez ostatnich kilka tygodni fragment Fabrycznej do Przejazdu Kowelskiego jest już przejezdny.

Miasto Chełm ogłosiło przetargi na przebudowę kolejnych chełmskich ulic dofinansowaną z Funduszu Dróg Samorządowych oraz na świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego nad tymi zadaniami. Miasto szuka wykonawcy trzech drogowych zadań o łącznej długości ponad 3 km:

  • Przebudowy ulicy Okszowskiej (1,2 km)
  • Przebudowy ulicy Jagiellońskiej (920 m) i Batorego (640 m)
  • Przebudowy ulicy Sybiraków (280 m)

Zakres prac obejmie przebudowę nawierzchni dróg i chodników, budowę nowego oznakowania, a wzdłuż ulicy Jagiellońskiej także ścieżki rowerowej.

Firmy chętne podjęcia się realizacji tych zadań na złożenie ofert mają czas do 9 czerwca na nadzór i do 17 czerwca br. na roboty budowlane.

Obecnie trwa opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla pięciu kolejnych inwestycji drogowych.

  • „Przebudowa ulic Henryka Wiercieńskiego-Bazylany w Chełmie”
  • „Przebudowa ulicy Lubelskiej na odc. od ul. Szpitalnej do ul. Koszarowej w Chełmie”
  • „Przebudowa ulic Piwnej-Złotej w Chełmie”
  • „Przebudowa ul. Ogrodowej w Chełmie”
  • „Budowa ul. Wolwinów i Gajowej w Chełmie

W opracowaniu jest też aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mnm
Mnm 01.06.2020, 16:35
Ścieżka rowerowa na Jagielońskiej znowu z żółtej kostki. Poza tym to jak ją poprowadzili nie ma nic wspólnego z logiką.
Fil
Fil 01.06.2020, 16:15
Ciekawe jak nowa nawierzchnia ul. Batorego zniesie budowę Instytutu Nauk Medycznych PWSZ, która też niebawem się rozpocznie. Ciężki sprzęt, który tam będzie jeździł nie wróży długiej trwałości tej drogi.
Gienek .
Gienek . 01.06.2020, 15:26
A CZY DOKOŃCZONA BĘDZIE ULICA HRUBIESZOWSKA W CHEŁMIE ZA LASEM BOREK OPRÓCZ BUDOWY ŚCIEŻKI ROWEROWEJ ?
ja
ja 01.06.2020, 11:50
A to ciekawe. Długość Okszowskiej to ok. 1300m. 400m według ugody miał wykonać Budimex, pozostaje więc 900m. Coś tu jest nie tak.
Też Ja
Też Ja 01.06.2020, 21:46
Budimex ma remontować „starą” Okszowską koło Straży Pożarnej, a przetarg ogłoszony przez UM dotyczy Okszowskiej od Rampy do Conceptu.

Pozostałe