Chełm: 9-miesięczne dziecko pod opieką nietrzeźwych rodziców. Para usłyszała zarzuty

  • 25.05.2020, 11:04
  • DSO
Chełm: 9-miesięczne dziecko pod opieką nietrzeźwych rodziców. Para usłyszała zarzuty
Policjanci zatrzymali nietrzeźwych rodziców, którzy zajmowali się 9-miesięcznym dzieckiem w Chełmie. O fakcie tym dyżurnego powiadomili pracownicy opieki społecznej. Dziecku nic się nie stało, zostało oddane pod opiekę placówki opiekuńczo-wychowawczej. Oboje usłyszeli już zarzuty, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że nietrzeźwi rodzice opiekują się 9-miesięcznym dzieckiem. O fakcie tym poinformowały pracownice opieki społecznej, które odwiedziły swoich podopiecznych w Chełmie. Skierowani na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości obojga rodziców. 34-letnia matka miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, z kolei 57-letni ojciec ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nietrzeźwych rodziców. Dziecku nic się nie stało, po badaniach w szpitalu została przekazana pod opiekę personelu placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Shifo
Shifo 25.05.2020, 20:47
To dziwne bon ton i inne portale z Chełma podają za lublin 112 czy wy nie macie dzienikarzy, zatrudnijce repirterow niech podają biezace wiadomosci.
mmm
mmm 26.05.2020, 07:56
to oficjalny komunikat policji

Pozostałe