Chełm: 17-latek wszczął alarm bombowy w szkole w Stołpiu. Grozi mu do 8 lat więzienia [VIDEO]

  • 25.05.2020, 10:04 (aktualizacja 25.05.2020, 10:11)
  • DSO
Chełm: 17-latek wszczął alarm bombowy w szkole w Stołpiu. Grozi mu do 8 lat więzienia [VIDEO]
Policjanci zatrzymali w czwartek 17-latka z woj. świętokrzyskiego podejrzanego o fałszywe powiadomienie o bombie w budynku szkoły. Do zdarzenia doszło w styczniu br. w miejscowości Stołpie (pow. chełmski). Informacja o rzekomej bombie została przesłana mailem. 17-latek został ustalony przez policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie.

W czwartek 21 maja funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wraz z policjantami z KMP w Chełmie zatrzymali 17-latka  odpowiedzialnego za wysłanie wiadomości mailowej o podłożeniu ładunku wybuchowego, która wpłynęła do Szkoły Podstawowej w Stołpiu. 

Do zdarzenia doszło 27.01.2020r. za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Z konta jednego z uczniów wysłano do nauczycieli wiadomość e-mail o treści „PODKLADAM BOMBE W  SZKOLE MUSICIE ZNALESC MACIE 30min”.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Stołpiu otrzymała wiadomość przed rozpoczęciem lekcji więc nie była konieczna ewakuacja. Pracownicy i uczniowie nie zostali wpuszczeni na teren szkoły a lekcje zostały odwołane.

Policjanci ustalili, że jeden z uczniów podczas gry na komputerze kontaktował się z jednym z użytkowników poprzez komunikator internetowy. Podał mu dane do logowania na konto e-mail, oraz kod do zmiany hasła.

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie po przeanalizowaniu danych z konta mailowego oraz dziennika elektronicznego szkoły wytypowali trzech użytkowników Internetu, którzy mogli mieć związek z wydarzeniem. Wczoraj  wykonywali czynności w ich miejscach zamieszkania. Zatrzymany 17-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

W działaniach brali udział policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z Wydziałem Kryminalnym KMP w Chełmie oraz funkcjonariuszami z KPP w Staszowie

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb na miejscu zdarzenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe