Chełm: Zmiany w obsłudze interesantów Urzędu Miasta

  • 25.05.2020, 08:30
  • DSO
Chełm: Zmiany w obsłudze interesantów Urzędu Miasta
Od poniedziałku 25 maja br. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Co prawda wprowadzane przez rząd "otwarcie" urzędów nie dotyczy chełmskiego ratusza, ponieważ nieprzerwanie prowadził obsługę interesantów, jednak od poniedziałku 25 maja Urząd Miasta wprowadza pewne udogodnienia dla mieszkańców.

"Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów). Powyższe zmiany są skorelowane z uchyleniem przepisów wstrzymujących bieg terminów administracyjnych, które zaczną biec ponownie od 25 maja 2020 r." - przypomina Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Zmiany w obsłudze chełmian będą dotyczyły Biura Obsługi Interesantów w budynku Urzędu przy ul. Lubelskiej 65. W BOI będzie można uzyskać informację, pobrać druki wniosków oraz złożyć pismo i otrzymać potwierdzenie wpływu. Jednocześnie nadal będzie wystawiona urna do składania wniosków, dla tych osób, które takiego potwierdzenia nie będą potrzebowały.

Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpiecznych warunków obsługi interesantów w sprawach z zakresu Wydziału Komunikacji, na holu głównym Urzędu do dyspozycji klientów będą pracownicy tego Wydziału, którzy pomogą wypełnić i przyjmą wniosek oraz wydadzą dokumenty.

Osoby załatwiające inne sprawy, na prośbę będą mogły skorzystać z bezpośredniej obsługi urzędników poszczególnych wydziałów w obrębie wyznaczonych do tego stanowisk w holu magistratu.

Jednocześnie przypominamy o tym, że obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości między osobami - nie mniejszej niż 2 m. - dodają urzędnicy

W Urzędzie nadal zamknięte są okienka kasowe banku, a zasady obsługi interesantów w pozostałych oddziałach UM Chełm - Urząd Stanu Cywilnego (Pocztowa 50), Wydział Spraw Społecznych (Obłońska 20), Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi (Mickiewicza 32a) pozostają bez zmian.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 26.05.2020, 21:27
Wysłałem do władz Chełma przed sądowne wezwanie w sprawie przekazania bezprawnie moich danych osobowych o informacje kto i na jakiej podstawie przekazał PP moje dane przed wyborami ,które się nie odbyły.Po uzyskaniu materiałów skieruje sprawę do prokuratury w wszczęcie dochodzenia a do sądu o zadośćuczynienie finansowe.
 Zenek
Zenek 27.05.2020, 10:42
a jakie straty poniosłeś Antonii ?

Pozostałe