Chełm: Więcej pieniędzy w Budżecie Obywatelskim 2021

  • 25.05.2020, 08:24
  • DSO
Chełm: Więcej pieniędzy w Budżecie Obywatelskim 2021
W piątek 22 maja prezydent Jakub Banaszek podpisał zarządzenie ws podziału środków oraz harmonogramu Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm na 2021.

 - Uwzględniliśmy postulaty i oczekiwania mieszkańców zgłaszane w trakcie konsultacji społecznych, spotkań z radami osiedli oraz lokalnymi stowarzyszeniami i liczymy na duże zaangażowanie Chełmian - mówi Wojciech Wójcik z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm.

Najistotniejsze zmiany w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm:

- w BO uczestniczą wyłącznie mieszkańcy Miasta figurujący na liście uprawnionych do udziału w BO. Tworzona jest ona na podstawie listy mieszkańców Miasta, którzy ukończyli 16 lat oraz listy osób wpisanych do rejestru wyborców w Mieście. Mieszkańcy niefigurujący na liście uprawnionych do udziału w BO mogą dopisać się do niej poprzez złożenie stosownego oświadczenia, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do uchwały.

- kwota przeznaczona na budżet obywatelski została zwiększona do 2,5 mln zł. Środki podzielone zostaną na pule obejmujące projekty osiedlowe oraz projekty ogólnomiejskie, z czego po 175 tys zł otrzyma każde osiedle, natomiast pozostałe 750 tys zł zostanie przeznaczone projekty ogólnomiejskie. Projekty osiedlowe i ogólnomiejskie mogą mieć charakter zarówno infrastrukturalny, jak również kulturalny lub społeczny.

- każdy mieszkaniec będzie mógł zagłosować na 4 projekty, które zostaną podzielone na osiedlowe (2 głosy) i ogólnomiejskie (2 głosy).

- od 5 czerwca czekamy na nowe projekty, które będą realizowane w 2021 roku. Mieszkańcy mają czas na ich złożenie do 10 lipca. Termin głosowania ustalono na dni od 7 do 11 września br.

- projekt osiedlowy może złożyć wyłącznie mieszkaniec danego osiedla.

- do projektu musi być dołączona lista z podpisami co najmniej dwóch Mieszkańców popierających projekt, w tym podpis Autora. Możliwe będzie zbieranie podpisów za pomocą platformy internetowej, dedykowanej dla Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm.

Uchwała jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Chełm.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe