Chełm: Przedsięwzięcia remontowe Departamentu Komunalnego

  • 15.05.2020, 13:45
  • DSO
Chełm: Przedsięwzięcia remontowe Departamentu Komunalnego Remont kamienicy przy ulicy Krzywej 20
Remont budynku przy ulicy Brzozowej, kamienic przy Krzywej i Lubelskiej, mieszkania komunalnego i kilka mniejszych zadań realizuje Departament Komunalny Miasta Chełm. W przygotowaniu są kolejne przedsięwzięcia.

Remontu doczekał się obiekt przy ul. Brzozowej 9 w Parku Miejskim, czyli będąca w opłakanym stanie siedziba kilku stowarzyszeń – m.in. związku emerytów, rencistów i inwalidów. To pierwszy etap prac obejmujący pokrycie dachu, obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe, naprawę tynkarską elewacji na trzcinie i malowanie elewacji oraz cokołu, a także montaż drzwi wejściowych. Przewidziana wartość robót to 21 tys. zł. W dalszych etapach planowana jest m.in. wymiana stolarki okiennej.

Trwa II etap remontu kamienicy przy ul. Krzywej 20.

- Elewacja frontowa budynku została poddana renowacji w tradycyjnej technologi tynkarskiej, czyli z użyciem tynku cementowo-wapiennego. Planowany koszt prac to 20 tys. zł - mówi Adrian Gański, zastępca dyrektora DK UM Chełm.

Jeszcze około 2 tygodnie potrwają roboty remontowe przy ulicy Lubelskiej 64 realizowane przez Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych w Chełmie. Miasto przeznaczyło na ten cel 40 tys. zł. Wymienione zostanie pokrycie dachowe o pow. około 300 mkw., obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe.

Na końcowym etapie jest kompleksowy remont lokalu mieszkalnego przy ul. Lubelskiej 10, który został zrujnowany i porzucony przez ostatnich lokatorów. Koszty doprowadzenia do stanu użytkowania to 15 tys. zł. Trwają też prace przy wymianie instalacji i pieców C-O w innych lokalach komunalnych.

Miasto przeznaczyło też 2 tys. zł na wyremontowanie balkonu przy ul. Partyzantów 6, a niebawem rozpocznie się wyceniony na 10 tys. zł remont dwóch kolejnych balkonów w zabytkowej zabudowie osiedla Dyrekcji Górnej. To narożne balkony kamienic przy ul. Katedralnej 8 oraz ul. Żwirki i Wigury 13 – nieremontowane prawdopodobnie od 1932 roku.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.05.2020, 16:10
A na Trubakowskiej dalej nic,remontów żadnych i tylko podobno prokurator działa?

Pozostałe