Lubelskie: Mamy więcej ozdrowieńców niż aktywnych przypadków koronawirusa

  • 15.05.2020, 09:47 (aktualizacja 15.05.2020, 10:21)
  • DSO
Lubelskie: Mamy więcej ozdrowieńców niż aktywnych przypadków koronawirusa
Z 400 potwierdzonych przypadków, aktualnie choruje jeszcze 105 osób, ale 274 już wyzdrowiały - poinformował Lubelski Urząd Wojewódzki.

Dzisiaj potwierdzono na terenie województwa lubelskiego jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu ryckiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Dobra wiadomość jest taka, ze w województwie lubelskim mamy już 274 ozdrowieńców. Osób, które pokonały koronawirusa przybywa każdego dnia. W ciągu minionych 48 godzin dobre wieści usłyszało 5 osób.

Mniej jest też pacjentów hospitalizowanych w szpitalach na Lubelszczyźnie. Obecnie na oddziałach zakaźnych znajduje się 69 osób.

Dane na dzień 14 maja 2020 roku, na terenie województwa lubelskiego:

  • 400 – wszystkie potwierdzone przypadki zakażenia
  • 14 - zgony
  • 274 - ozdrowieńcy
  • 5337 - poddani kwarantannie
  • 807 - objęci nadzorem epidemiologicznym

Obecnie w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 17850. 893 osoby zmarły na Covid-19.


Jak informował wczoraj wiceminister zdrowia "Będziemy ograniczali liczbę szpitali jednoimiennych w niektórych regionach" – powiedział w czwartek Sławomir Gadomski.

- Pierwsze decyzje są już podejmowane i będziemy ograniczali liczbę szpitali jednoimiennych w tych regionach, w których rzeczywiście jest to możliwe, czyli najczęściej w tych, w których występuje więcej niż jeden taki podmiot – poinformował.

Dodał, że analizowana jest także możliwość uruchomienia w niektórych szpitalach jednoimiennych innej działalności szpitalnej. 

- Największe dotychczasowe obłożenie szpitali zakaźnych jednoimiennych w Polsce to 40 proc - poinformował podczas czwartkowej debaty inaugurującej Kongres Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski

Uczestnicy debaty – m.in. dyrektorzy szpitali – zwracali uwagę na konieczność określenia perspektywy powrotu szpitali zakaźnych jednoimiennych do normalnego funkcjonowania.


Poniżej mapa z danymi dla województwa lubelskiego na dzień 14.05.2020 (czwartek)

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe