Chełm: Policjanci zatrzymali złodziei motocykla i odzyskali pojazd

  • 14.05.2020, 10:56
  • DSO
Chełm: Policjanci zatrzymali złodziei motocykla i odzyskali pojazd
Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do garażu, do której doszło na terenie stacji naprawy pojazdów w Chełmie. To dwoje mieszkańców powiatu krasnostawskiego w wieku 29 i 60 lat. Zostali spłoszeni przez postronną osobę, która widziała jak pchają skradziony motocykl. Usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do której doszło na terenie stacji naprawy pojazdów w Chełmie. Z ustaleń policjantów wynika, że postronna osoba zauważyła podejrzane zachowanie jakiegoś mężczyzny, który nocą pchał motocykl w kierunku zarośli. To najprawdopodobniej spłoszyło sprawcę, który porzucił swój łup i odjechał samochodem z przyczepką. Skierowany na miejsce policyjny patrol zabezpieczył skradziony z garażu motocykl o wartości 40 tys. zł. Tej samej nocy policjanci odnaleźli też samochód i przyczepkę, którymi posługiwali się sprawcy.

W związku z tym zdarzeniem zatrzymali 29-letnią kobietę i 60-letniego mężczyznę z powiatu krasnostawskiego. Wczoraj osoby te usłyszały zarzuty kradzieży z włamaniem. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe