Chełm: Z kim miał kontakt zakażony 31-latek? Sprawą zajmuje się sanepid

  • 13.05.2020, 12:27
  • DSO
Chełm: Z kim miał kontakt zakażony 31-latek? Sprawą zajmuje się sanepid
Na oddział zakaźny chełmskiego szpitala trafił 31-letni mężczyzna. Miał kaszel i gorączkę. Jak się okazało, kilka dni temu wrócił ze Śląska, gdzie obecnie znajduje się największe ognisko Covid-19. Testy laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa w jego organizmie. 

31-latek dopiero po trzech dniach od przybycia do Chełma zgłosił się do szpitala z objawami choroby. Teraz jest hospitalizowany, a jego rodzinna - w kwarantannie. Pracownicy sanepidu sprawdzają, z kim jeszcze mógł mieć kontakt. To pierwszy od miesiąca potwierdzony przypadek Covid-19 w Chełmie.

W połowie marca do szpitala trafił proboszcz parafii z Białopola, u którego zdiagnozowano wirusa. Duchowny niestety przegrał walkę z chorobą. Na kwarantannę domową trafiło wtedy 26 mieszkańców gminy Białopole, a nadzorem epidemiologicznym objęto kilkadziesiąt osób.

Izolowanych musiało zostać też 20 pracowników i 13 pacjentów szpitala w Chełmie, którzy mieli kontakt z chorym księdzem.

Do tej pory, w mieście i powiecie chełmskim, Covid-19 potwierdzono u 33 osób. Na dzień 12 maja w powiecie chełmskim 342 osoby są objęte kwarantanną, a 2 nadzorem epidemiologicznym. 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miki
miki 14.05.2020, 09:42
Ludzie inteligentni rozumieją zagrożenie i zakładają maski, żeby nie zarażać innych. Ciemnota co zgrywa kozaków a później lament i ...
Widać w sklepach. Ryje nie zakryte, zagilonymi łapskami macają bułki. Szkoda nerwów
M13
M13 15.05.2020, 10:12
Ludzie inteligetni wiedza, jak mikroskopijny jest wirus i zadna maska go nie zatrzyma, a noszacy maski ludzie moga nabawic sie cizkich chorob uklafu oddechowrgo
Tutejszy
Tutejszy 19.05.2020, 09:13
Nie zatrzyma, ale Ty np będąc zarażonym, nie wiedząc nawet o tym, nie chuchasz innym bezpośrednio calymi swoimi zasobami. Wiadomym jest, że od jednego wirusa się nie zarazisz. Jest pewien próg wiremii - zależy od odporności danego organizmu.
Choroby na bank to czekają tych, co łażą w niepranych i nieprasowanych od wielu dni maseczkach, przypominających stare wojskowe onuce. Wystarczy się na mieście rozejrzeć.
olo
olo 13.05.2020, 22:16
pewnie nosił maskę na brodzie

Pozostałe